| Joker3134 a întrebat:

Daca te duci intr-un magazin și te jignește un angajat ce poți să îi faci?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fisa de reclamatie, daca nu vrea chemi protectia consumatorului (dupa legea europeana orice magazin trebuie sa detina un caiet cu fise pentru reclamatii), e ilegal sa nu detina asa ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să pleci.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa il reclami superiorului, apoi sa il dai in judecata, daca te-a afectat suficient incat sa scoti certificat medico-legal pe treaba asta.

| doctorandus a răspuns:

Sa-i zici "Ciocu' mic, ca am sisu la mine."

| Drimmero a răspuns:

'Ia hai afara, fraiere, sa vad daca mai esti tare-n clanta'

Glumesc, daca te jignesti neaparat sa i-o intorci inapoi si apoi faci o reclama proasta magazinului, astfel incat nu mai intra nimeni, daca ai noroc sa-l prinzi pe patron acolo si sa ii spui ce panarame de angajati are.

| SilentRain a răspuns:

Plângere la manager sau șef thinking

| CostinAlamariu a răspuns:

Metoda Karen: vorbesti cu seful lui si daca vrea sa aiba job in continuare o sa invete sa nu mai jigneasca clienti

| gemeni6226 a răspuns:

As putea sa il reclam, dar nu am chef de certuri si reclamatii mai bine nu mai cumpar acolo.

| StrongHeart a răspuns:

Vorbesti cu managerul magazinului, dar imi vine greu sa cred ca te-a jignit fara motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic. Nu trebuie să permiți nimănui să îți strice ziua. Enervându-te, îi permiți. big grin