| anonim_4396 a întrebat:

Daca toata viata pe care a`ti trait`o pana acum a fost o minciuna, daca tot ce se vorbeste la TV e menit sa va tina in transa, daca adevaratii conducatori ai lumii nu sunt cei pe care voi ii cunoasteti; daca faceti parte dintr`un joc de mii de ani care are ca scop insclavirea rasei umane, daca toti cocalarii si pitipoancele care sunt in jurul nostru sunt doar rezultatul spalarii pe creier si a imbecilizarii maselor prin massmedia si ignoranta? va pasa?

Ce parere aveti dupa ce vizionati acest clip : http://www.youtube.com/watch?v=nRlDlAkonJU&feature=relat ed?

4 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

L-am vazut mai demult, am vazut si zeitgeist amindoua partile si multe altele. Totul este o legenda, sunt comploturi mari. Toate geniile lumi au facut parte din masonerie si inclusiv iluminati de astazi fac parte iar noi suntem niste sclavi bine manipulati, prea multi si prea prosti ca sa traim.

| anna01 a răspuns:

Imi pasa dar de asta am o carcasa pe umeri, sa judec singura si sa analizez fara intrevenii sugerate din exterior.Cocalari, piti-rezultatul spalarii pe creier.Sunt persoane care accepta sa fie spala-te pe creier, este decizia lor, nu-i mai poti salva. Ce putem face? Oricata revolta am nutri suntem sclavi...si nu putem revolutiona un sistem care s-a perpetuat de mii de ani.Incerc sa rezist valului si sa-mi intaresc principiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-dar viata pe care am trait-o pana acum a fost o Taina si nu o minciuna
-la Tv nu prea ma uit-asa ca nu ma simt in transa
-adevaratii conducatori ai Lumii nu sunt cei pe care eu ii cunosc dar pot foarte bine sa nu fie nici cei pe care nu-i cunosc(vezi bine ca nu ajung nicaieri cu rationamentul asta)
-daca as face parte dintr-un joc mi-ar placea, eu sunt histrionica de felul meu, am jocul in sange
-inscalvirea rasei umane? hm! rasa umana a fost la fel de libera pe cat a fost de captiva, pare ca nu s-a schimbat nimic de vreo 2 mii de ani incoace, tot atata proteina pe creier, tot atatea bate-n cap, tot atata beatitudine si stele tot atatea deasupra moralitatii noastre.
-imbecilizarea maselor? daca ai vrea ai privi lucrurile cu mai multa ironie(nu strica nici autoironia), cu mai mult umor decat panica.
la filmul tau as propune ca alternativa alt film:Idiocracy, e despre imbecilizarea maselor, dar altfel sau Wall. E, alt film despre masele imbecilizate, dar altfel.Cu finete, umor, sensibilitate.
Si DA mayasule, imi pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Drama tuturor celor care nu au o cale si orbecaiesc condusi de parerile altora.Cind gindesti dincolo de un ecran nu este posibil spalarea creerului.