| anonim_4396 a întrebat:

Daca toata viata pe care a`ti trait`o pana acum a fost o minciuna, daca tot ce se vorbeste la TV e menit sa va tina in transa, daca adevaratii conducatori ai lumii nu sunt cei pe care voi ii cunoasteti; daca faceti parte dintr`un joc de mii de ani care are ca scop insclavirea rasei umane, daca toti cocalarii si pitipoancele care sunt in jurul nostru sunt doar rezultatul spalarii pe creier si a imbecilizarii maselor prin massmedia si ignoranta? va pasa?

Ce parere aveti dupa ce vizionati acest clip : http://www.youtube.com/watch?v=nRlDlAkonJU&feature=relat ed?

17 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pentagrama fiind o forma simpla si simetrica a fost dintotdeauna plina de semnificatii. Lafel si triunghiul echilateral. Daca te apuci sa mai cauti si patrate prin toate pozele o iei razna.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pentagram
Tu esti asa incins de subiectul asta de parca abia l-ai descoperit. Dar e vechi, si foarte uzat. Stai linistit, nu o sa se nasca nici o revolta populara de pe TPU. Si oricum nu ai ce schimba. Si nici nu vine sfarsitul in 2012. Poti vedea insa astfel de filmulete pentru amuzament. Auzi la el, trezirea;)) Uita-te la zeitgeist dar ai grija sa nu faci vreun atac de panica, oricum sunt strecurate ceva informatii neverificate/jumatati de adevar, e doar un "documentar de fictiune" pentru cei care vor sa reinventeze roata.
P. S. Vezi de ce nu e bun uneori internetul? Oricine poate debita spre psihoza altora mai labili. Te trezesti cu o paranoia de ajungi sa dormi sub pat din cauza masonilor;))

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mayasul nu te repezi cu atacuri personale, pentru ca ai inceput discutia pe marginea unei idei, nu a persoanei mele. Eu am lasat acel link tocmai pentru a vedea ca pentagrama a fost folosita ca simbol dinaintea religiei crestine. Si a fost folosita avand tot felul de semnificatii.
Imi pare rau dar viata ta nu depinde de trezirea mea. Si studiaza problemele fara panica, mai profund si obiectiv. Eu, amice, nu imi spal creierii la TV de ani buni. Nici la un meci de fotbal nu ma uit. Timpul pierdut la TV pentru mine nu cumuleaza probabil nici o ora pe an. Eu chiar caut sa judec cu creierul meu. Sa stii ca si instigatorii la panica sunt tot niste lideri de turma. Daca vrei sa negi turma mergi pe cont propriu, nu te duce la alta turma. Si nu lega semnul pentagramei de crowley care a fost un poet alienat mintal si a trait acum 100 ani cand erau deja toate inventate in religie.
Pentru inceput, fii calm si obiectiv, daca pari isteric nu convingi pe nimeni. Eu citesc, atat cat imi este comfortabil sa ma informez sau sa ma amuz, insa trec informatia prin filtrul ratiunii. Tu pui niste filme puerile de pe youtube ca dovezi? Mosule, pai tehnologia de prelucrare video e la indemana maselor acum, nu mai poate avea oricine autoritate asa usor fara baze serioase.
Vezi ca si asta e un mod de imbecilizare folosit de cei care conduc: cand ies la suprafata informatii ingrijoratoare ce pot naste panica ei le iau si le sucesc si le exagereaza si le imbraca intr-o forma paranoica penibila si apoi le arunca la populatie, tocmai pentru a discredita prin prisma ratiunii. Sper ca ai inteles ceva happy
Si vezi ca nu e ca in filme, daca vor sa ne omoare, vor reusi. Sa zicem ca ai dreptate si refuzi tu vaccinul dar daca incep sa arunce cu diverse in aer ce faci? Mai bine pastreaza-te lucid si traieste-ti viata linistit, ca zvonuri despre sfarsit sunt de cand e lumea.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

A fost un exemplu, la fel de teoretic ca toata discutia. De dragul argumentului sa zicem ca ei isi pastreaza un antidot big grin
Multi dintre noi vor sa stie adevarul, sa fie lucizi si constienti, insa nu pot lua nici una din teorii de buna. Nici intr-o forta magica a acestor simboluri nu imi e usor sa cred. Sunt niste embleme, niste semne de recunoastere mai degraba. Crowley nu a fost un simplu poet din moment ce a dat nastere unei subculturi, insa raman la parerea ca a fost alienat mintal. Si consumul lui abuziv de substante (azi interzise ) imi sustine parerea.
Ce e mai important, zic eu, e sa stabilim ordinea preocuparilor. Pentru ca, metaforic zic, putem filozofa pana dimineata si trece noaptea pe langa noi. Deci e mai important sa avem grija de propriul mod de viata decat s-o irosim in presupuneri mai mult sau mai putin realiste. Spun asta pentru ca ai dat exemplul cu vaccinul pentru gripa porcina. Eu nu il fac, dar nu sfatuiesc pe altcineva sa nu il faca pentru ca n-as vrea sa aflu vreodata ca s-a imbolnavit din vina mea indirecta, dupa ce i-am dat o informatie incerta.

| Katiee^^ a răspuns:

Alt obsedat de masoni...

| Katiee^^ a răspuns:

Cat poti sa ma jignesti fara sa ma cunosti...
Aceasta rasa a ajuns aici ca tu sa stai confortabila pe o canapea si sa mesteci ciunga cu macheaj la ochi tastand pe mess - Se spune " machiaj ", mai cunsulta dexul [ STAU CONFORTABILA? cine nu-si foloseste creierul?! ] + am tot dreptul sa stau pe canapea si mestesc guma [ nu ca as face asta ] deoarece parintii mei au muncit pentru a-mi da tot ce am.
O persoana inteligenta stie sa-si spuna punctul de vedere si fara sa jigneasca.
"ah si uite cum critici tu care nu ai facut absolut nimica decat sa urmezi un sistem ce iti impune, pentru ca esti nula in lupta ce se da, lupta sau taci daca nu esti capabila sa gandesti, foloseste`ti creierul." - Dar tu ce ai facut, ai luptat in Afganistan rolling eyes? Si eu m-am interesat in legatura cu masonii, am citit foarte multe articole pe internet, dar nu's obsedata. De ce sa te gandesti pe tot parcursul vietii, ca nu este roz? Eu am ganduri mari pentru viitor, sper sa ajung judecator. Cu ce ma vor impiedica masonii sa fiu fericita? Este adevarat, sunt nepasatoare. Sau poate nu vreau sa ma gandesc la tot felul de lucruri.
Iar in legatura cu gripa noua, ai auzit de mutatii?

| cristiancristir a răspuns:

Sunt niste poze amestecate ca sa aiba ce pune pe youtube.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.youtube.com/watch?v=9LEljS3ib84&feature=related

Daca nu va treziti, acesti francmasoni illuminati ce controleaza planeta pamant ne vor extermina in masa pana in 2012 cu ajutorul gripei porcine si a vaccinului pe care l`au fabricat alaturi de codedx alimentarius, legea care a fost adoptata si la noi anul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca asta ai inteles tu cristiane, e clar ce sanse mai avem sa supravietuim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e vorba strict de masoni; e vorba ca nu esti constienta de lumea care te inconjoara, ti-ai ingradit o realitate stricta roz in care tu crezi ca totul e frumos desi oameni mor pe capete din cauza lor, sper sa te trezesti pana nu va fi prea tarziu.

Aceasta rasa a ajuns aici ca tu sa stai confortabila pe o canapea si sa mesteci ciunga cu macheaj la ochi tastand pe mess; prin munca sange si sudoare, lupte si razboi draga mea, ah si uite cum critici tu care nu ai facut absolut nimica decat sa urmezi un sistem ce iti impune, pentru ca esti nula in lupta ce se da, lupta sau taci daca nu esti capabila sa gandesti, foloseste`ti creierul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Katie, razboiul din afghanistan e condus de acesti masoni pentru ca sua sa ia petrol, deci nu te`ai informat mai deloc.

Nu te-am jignit absolut cu nimic. Vrei sa ajungi judecatoare si esti nepasatoare? bun, fa ce vrei. Eu te-am avertizat ca astia ne vor ucide daca nu facem ceva. Stii ce inseamna asta? toata cariera ta se duce pe apa sambetei sau in alte cuvinte faci pe ele de vise. Tot sistemul asta e corupt si ei il guverneaza, de aia exista si criza economica. Fii tu insuti ceea ce esti deja, nu cauta sa devi altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa-i faci, acum, nu mai avem vrajitoare, vampirii sunt doar la Hollywood, stim cum se produc fulgerele, cutremurele, eclipsele, si unii simt nevoia sa se stie in pericol. Atunci inventeaza masoni, experimente cu virusi gripali si alte teorii conspirative.
Intrebare: de ce si-au mai dat silinta sa ne dea cu gripa daca vine sfarsitu' in 1012? Poate sa ne ia jucariile si sa se distreze doar ei timp de 2 ani, cat mai au...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am zis ca vine sfarsitul lumii in 2012 ci ca ei ne pregatesc prin holywood pentru asa ceva si pana atunci ne vor extermina, asta vor.

@cristiache : daca nu cunosti simbolurile nu mai vorbi despre ele, este vorba de pentagrama intoarsa pe care a folosito si Alister Crowley in ritualurile satanice si are semnificatii negative, iar tu imi spui mie ca e vorba de aberatii. Aberatii sunt in capul tau si in realitatea ta fixa, in care totul e ca la TV si esti doar un consumator care considera ca nu te conduce nimeni.

Eu zic sa mai studiezi. Valabil si pentru minerva care abereaza in prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am vorbit de sfarsit, imi traiesc viata linistit; insa prefer sa fiu constient de ceea ce se petrece in jurul meu. Da, se pot truca clipuri, insa asta e unul destul de explicit. Cat despre crowley, mai citeste, nu a fost un simplu poet asa cum hitler a folosit zvastica intoarsa si el a folosit pentagrama intoarsa. Cu acelasi scop.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca arunca in aer mor toti, vor ei sa moara toti?

| cristi_4208 a răspuns:

Mie normal ca imi pasa insa nu vad nici o soultie pentru ca populatia a fost atat de imbecilizata, incat nu prea mai e cale de intoarcere...toti sunt preocupati de problemele din viata de zi cu zi si astfel li se distrage atentia d l pb cu adevarat importante. in legatura cu filmuletul nu pot zice nimic pentru ca momentan nu-mi merge sunetul la laptop :d. dar presupun ca e asemanator cu alte filmulete de genul ala (zeitgeist, esoteric agenda, etc)