| anonim_4396 a întrebat:

Stiati ca toata viata voastra a fost un fals, ca tot ceea ce ati trait a fost o minciuna, ca majoritatea lucrurilor care le vedeti la TV sunt menite sa va mentina sub transa, ca sunteti mintiti si ca adevaratii conducatori ai lumii nu sunt presedintii? Cum va simtiti dupa ce ati vizionat acest clip : http://www.youtube.com/watch?v=nRlDlAkonJU&feature=relat ed

E mai bine sa nu cunoasteti astfel de informatii sau preferati ignoranta?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Prefer sa-mi traiesc viata nu sa ascult ce au de spus altii despre ea.Deocamdata eu stapanesc telecomanda, nu ma stapaneste ea pe mine.

| psiholoaga a răspuns:

Viata mea nu e un fals, eu o traiesc si spun ca e reala. Ca presedintii nu sunt conducatori si ca mass media e manipulata si manipulativa, e o cu totul alta problema. Asta nu face ce eu traiesc fals, pentru ca stiu sa imi valorific experientele de care am parte. Nu am nevoie sa mi se arate la tv "cuplul perfect", de exemplu, caci sunt capabila sa imi ofer singura definitia asta, in functie de ce am nevoie. La tv e o mare porcarie, motiv pentru care din septembrie nici nu l-am mai deschis; filme gasesc pe net.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Să ghicesc. Eşti mayaşul sau rudă cu el?
Dacă lucrurile de la TV sunt cele care te manipulează, ce să mai vorbim de Internet, unde nu verifică nimeni conţinuturile?