| chiftelutza a întrebat:

Daca un baiat imi zambeste mereu, se poarta frumos cu mine dar cateodata ne mai tachinam, ma ajuta, ma sustine, cand il intreaba cineva daca ii pla ce de mine se roseste si zice lasa/ma in pace, ma alinta, ma sfatuieste si cam atat inseamna ca ma place? sau vrea doar sa fim amici?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca te place. De obicei tachinarea e incercarea lui mai stangace de a arata ca vrea ceva mai mult. De obicei persoanele care nu prea au experienta sau pur si simplu nu stiu cum sa se comporte intr-o anumita situatie apeleaza la astfel de gesturi. Spera sa te faca pe tine sa preiei cumva initiativa. A fost un moment la un moment dat cand fiind obisnuit cu o relatie mai rece, gen aventura vazand ca fata devine deodata dragastuoasa si se schimba datele problemei nu am stiut cum sa ma comport si am fost foarte copilaros. Dupa imi spuneam mereu cat de idiotel eram eu in faza aceea si mi-am reprosat ca nu am putut reactiona in alt fel dar m-a luat prin surprindere.

| Hombre a răspuns:

Te place baiatul si tu pe el, a inceput sa va rascoleasca alte sentimente decat cele de la inceput.Nu are curajul sa te abordeze altfel decat obisnuina. Ajutal si tu daca vrei acelasi lucru poate ai mai mult curaj.Asta este martisorul pe care il ofer. Succes.

| Bianca_4346 a răspuns:

Cred ca ii place sigur de tinewinkingCum zice un prieten: cine se ''bate'' se iubestelaughing

| spin a răspuns:

E limpede ca te place. daca si tie iti place de el fa-l sasi dea seama ca si tu il placi si "keep walking"laughing
mult noroc