| Meli34 a întrebat:

Daca un profesor nu poate preda toate materiile, atunci cum te astepti ca un elev sa invete toate materiile? Ce ziceti? Adevarat?

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Întrebarea este prostească!
Orișice profesor de fizică poate preda după manual: biologie, istorie, geografie, șamd.
Dar profesorii de fizică predau numai fizică, cei de biologie numai biologie șamd.
Dacă un elev nu înțelege ceva de matematică sau de fizică sau de chimie și materia ar fi predată de profesorul de desen sau de muzică și întrebarea ar fi în afara manualului răspunsul ar fi ciudat!

Unul care a terminat facultatea de fizică, este un specialist în fizică, în raport de un elev de liceu.
Un asemenea om poate răspunde corect cam la orice întrebare pusă de un elev de liceu în legătură cu disciplina fizică. Dar el nu este teribil de bine pregătit la desen sau la muzică sau la biologie sau la istorie.
Eu am învățat la liceu despre Egiptul Antic și era unul Ramses al 2a.
La atâția ani de la terminarea liceului, nu mai știu aproape nimic despre Ramses al 2a.
Aș putea preda la liceu : matematică, fizică și chimie dacă aș mai citii dar nu și istorie, cu toate că am fost bun la istorie, în liceu.

| MMihai a răspuns:

Înainte de a face o facultate, profesorul, a făcut liceul, deci a învățat câte ceva din toate prostiile, care se învață în liceu.

Răspuns utilizator avertizat
| AxelBv a răspuns:

Profesorul stie 1-2-3 materii foarte bine pentru a putea sa raspunda intrebarilor tampite pe care le primeste de la elevi. Curios, dar si profesorii de azi au facut la fel de multe materii in scoala.
Nu te mai plange, nu esti cel mai persecutat elev din istoria lumii. Toti am trecut prin asta.

| Skeez a răspuns:

Lol ce imi place intrebarea asta... Pfoai sa vezi ce ii zic acum lu profu laughing

In orice caz fata de cei ce au raspuns inaintea mea nu am ceva nou de zis, in fond au dreptate

Dar totusi mersi laughing

Succeswinking

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Ba nu, nu toti au invatat toate materiile. Pe vremea lor nu erau ca la noi.

| Bittza a răspuns:

Gresit.happy

Si profesori au invatat toate materiile, mai tarziu acestia axandu-se pe un profil favorabil personalitii lor happy

La liceu ai libertatea de a alege si tu un profil! La facultate la fel!

laughing Asta este ciclul vietzi laughing

| AndreiSoft a răspuns:

Foarte adevarat!

| Dadoutza a răspuns:

Pai si profesorul cand a fost elev la randul lui a invatat toate materiile...deci nu e adevarathappy