| Username6 a întrebat:

Salutare.Am si eu o intrebare:daca un profesor nu este titular in liceul in care preda, acesta poate sa lase un elev repetent? Multumesc anticipat celor care ma vor ajutahappy

Răspuns Câştigător
| Alina a răspuns:

Da, poate happy

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Un profesor care intra la clasa si preda are dreptul sa lase corigenti si repetenti.Nu conteaza daca este titular sau nu, el este angajatul temporar al liceului.Nu poti ramane repetent cu o singura materie.Probabil ca mai ai si alte obiecte in pericol.Toamna,la corigenta se poate ramane si repetent cu o singura materie.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da, profesorul suplinitor are drepturi egale cu un profesor titular. Daca elevul nu ia nota de trecere la examenul de corijenta, ramane repetent.

| dulcik a răspuns:

Da are dreptul sa lase corijent chiar daca nu e titular.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Normal ca poate. Orice profesor fie ca este titular fie ca nu are dreptul sa lase corigenti.

| WestSid3 a răspuns:

Ma gandesc ca orice profesor are dreptul sa lase un elev corigent, iar daca ai mai mult de 3 corigente, ramai repetent happy
Eu asa stiu.

| SaRiNoOtZa a răspuns:

Da poate sa lase un elev repetent idferent daca este titular sau nu.Pa,pa

| Username6 explică:

@kmy22 nu nu m-a lasat dar auzisem pe cineva ca daca nu este titular nu poate lasa repetent.Se pare ca s-a inselatbig grin

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Sigur ca da. Te-a lasat pe tine si ai vreun plan de atac?laughing

| alexunder12 a răspuns:

Poate lasa si o clasa intreaga, nu numai un elev.

| iuliana_1925 a răspuns:

Ooo doamnee Edy. si aici dau de tinelaughing