| SweetSacrifice a întrebat:

Daca urmez profilul filologie-bilingv, nu o sa am nicio sansa sa fac medicina?

6 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

NU conteaza ce profil esti, tot ce conteaza lafinal dupa ce ai terminat liceul(cu medie cat mai mare), sa te duci la medicina si sa dai totul sa intrii acolo(la examene).

| 1Mihai1 a răspuns:

Ba da, numai că o să-ţi fie puţin mai greu. Mai bine mergeai la bio-chimie.

| lolium a răspuns:

Eu sunt la un profil economic si vreau sa dau la medicinatongue...ai sanse ..numai ca trebuie sa te pregatesti in particular pentru materiile la care vei da examen(in caz ca nu le mai faci la liceu)

| SweetSacrifice explică (pentru lolium):

Si faci pregatiri, nu? Din ce clasa ai inceput cu pregatirile?

| lolium a răspuns (pentru SweetSacrifice):

De abia am trecut pe clasa a x1-a.nu am inceput happy inca mai am timp ...cred ca un an de zile e suficient pentru a ma pregati

| LostInBubble a răspuns:

In mare parte nu ai nici o sansa (daca te ocupi doar de materia profilului tau). Dar poti imprumuta caietele de fizica, biologie mate si chimie de la cei din naturale. happy Biologia nu e grea deloc, aia o s-o inveti repede.