| SophieLoVeKorea a întrebat:

Daca va uitati la drame coreene, care dintre toate 4 care au fost difuzate pe TVR 1 v-a placut cel mai mult? Ma refer la: Giuvaierul Palatului( Dae Jang-geum), Secretele de la palat, Furtuna la palat si Cronicile frumoasei luptatoare(DaMo). Mie una mi-a placut foarte mult Giuvaierul Palatului si Cronicile frumoasei luptatoare. Cel mai mult mi-a placut Giuvaierul pentru ca e despre medicina iar DaMo mi-a placut ca a fost spectaculos si sfarsitul ma patruns foarte mult. Cel mai mult dintre cele 2 mi-a placut DaMo. Iar acum incepe un alt serial Legendele palatului:doctorul Hur Jun.Am citit povestea intr-o revista si nu mi s-a parut prea interesant, dar eu ma uit doar pentru ca este despre medicina si este un fel de continuare de la Jang-geum doar ca sunt 50 de ani de cand a murit cel mai bun doctor din Coreea(adica Jang-geum). As dori sa imi spuneti care este drama voastra preferata si daca vreti spuneti si de ce. Dau fundita pentru cele mai sincere raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| onlymeme a răspuns:

Poi eu am adorat si ink ador "secretele de la palat" a vut un sfarsit de am plans de nu ma mai puteam opri, si a murit bi-dam pe nedrept ca a fost corupt de ministrii aia ai luistraight face
asa, deci janggeum mi s-a parut tare de tot si mi-a placut cum a murit dna choi tare faza cu panglik a murit cazand in prapastie amintindu-si de copilariesad trist dar meritalaughing
dar ce chetie la sflaughing janggeum a descoperit operatialaughing a fost tare:X
asa, care mai era? dmne deci cronicile au fost. nici n-am cuvinte :X:X:X:X:X
ce sfarsit spectaculos:Xsad si trist
sigh off si era asa frumos fracsu alasad dar mi-a placut faza in care ea s-a bagat in fata lui sa nu-l mai impuste dmne ce trist crying
si furtuna la palat mi s-a parut interesant, dar in "topul " meu este la sfarsit
de ce dramele astea trebuie sa se termine asa trist?
dar dramele cu cele mai faine si tragice sfarsituri au fost cronicille si secretelecrying
le-am vazut pe toate si au fost spectaculoase filmele:X
no comment
sa-l vedem pe cel care apare acum cu legendelehappy
papakiss si uita-te in continuare ca meritawinking

11 răspunsuri:
| 3thera a răspuns:

Furtuna la Palat, apoi Secretele de la Palat.
1)Furtuna la Palat(Yi San, Wind of the Palace) imi place foarte mult pentru ca imbina politica cu dragostea foarte bine.si pentru ca imi placea de mult actrita Han Ji Min(e foarte draguta, si era si singura actrita coreeana pe care o stiam dinainte sa ma uit la dramele astea de pe Tvr. Uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=y5VGbw7hF_A
2)Secretele de la Palat mi-a placut pentru ca a fost putin mai diferit decat celelalte, asa, putin "mister" si actrita care o interpreta pe Mishil chiar mi-a dat impresia ca e mai. speciala si te intimideaza.Bidam a fost genial[:x], pacat de dragostea dintre regina si el.
Oricum toate dramele coreene care au fost difuzate pe tvr sunt realizate impecabil :D.

| heise a răspuns:

Secretele de la palat este alegerea mea. Mi-a placut efectele si cum a jucam Kim Nam Gil. A mai jucat in cateva drame K si stiu ca un actor fenomenal. Te face sa crezi in personajul lui si iti transmite sentimentele ce trebuie sa le exprime. Povestea in sine e foarte originala si chiar cred ca serialul ar merita vazut de toti cei care vor sa inceapa cu dreapta sper lumea frumoasa a lucrurilor ( muzica, filmele/dramaele, etc. ) Coreene.
Sfarsitul a fost unul la care mi-am dat frau lacrimiilor. E frumos si nobil sa moara pentru iubire, dreptate. La moartea lui Mi-shil, cuvintele ei au fost clare si au transmit acel sentiment ce orce mama i l-ar transmite orcarui copil. Toti au jucat frumos si nu s-a vazut ca s-au chinuit incercand sa intre in rolurile altor persoanaje. Repliciile au fost foarte frumoase si emotionante.
Mi-a placut si garderoba foarte mult si inceputul.
Dragostea celor doi, adica trei dar tot doi raman ( Yu-Shin, Deok-Man, Bi-dam ).

Apoi ar mai veni si Cronicile Frumoasei Luptatoare pentru ca o fata primise unul dintre rolurile de baiat ( rar vezi prin filme/drame ca o fata lupta ). Si aici povestea a fost emotionanta. Dar sfarsitul a fost putin cam... tras de coada. Moare ala vine ala moarte, moarte si alalalt si The End.

| iHeartKpop a răspuns:

Dae Jang-geum si Secretele de la Palat.
sora mea a plans la sfarsit cand a murit Bi-dam cryingcrying! De ce a trebuit sa moare cel mai super tip din toata drama aia? No fair!
Dae Jang-geum a fost suuuper tare! M-am uitat de 2 ori la el.
Si Damo a fost super dar e pe ultimul loc in lista mea big grin Cu toate ca din cauza lui am descoperit kpop nu prea a fost la fel de bun ca celelalte, si a avut si episoade putine

| kindness a răspuns:

Toate au fost extraordinare; ala cu kim n-am gil adica bi-dam a avut un sf tragik si ala cu Chae-ok [damo] ...si toate au fost exceptionale; acum vizionez asta nou Jumong e super frumos :X. toate dramele au fost exceptionalewinking sa le urmari pe toate :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut cel mai mult furtuna la palat si secretele palatului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi a placut mai mult damo pentru ca mi plac foarte mult luptele desi sunt fata si chia m as dori sa ajung intr-o zii luptatoare damo pentru ca este ceea ce imi doresc pe langa faptul ca vreau sa fiu actriata. Mi ar placea sa joc in filme cu lupte dar si sa ma pricep la lupta. Mi ar place sa fiu ca si Jee Hee sau chae ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretele de la palat clar si KIM NAM GIL 4ever! Uitati-va si la BAD GUY happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta Yi San, serialul ala a avut de toate! plus niste acori senzationali.s-a lansat detective ca(si se pare ca face furori)si nici nu o poti recunoaste pe Han Ji Min...

| Wanna_1916 a răspuns:

Sa stii ca. pan la urma. toate au fost frumoase. una mai frumoasa decat alta.:X. Cel mai mult mi-a placut "SECRETELE DE LA PALAT ". dar sa fim seriosi. si celelalte filme au fost frumoase. Mie imi plac la nebunie :X.

| MirelaMirela a răspuns:

Secretele de la Palat si Damo

| AkaNe a răspuns:

Secretele de la Palat clarhappy am plans cam 10 minute cand a murit Deok-Man, Bi-dam, Mi-shil si Sho-Whacrying a fost trist finalulsad