| anonim_4396 a întrebat:

Daca vara si toamna a fost secetoasa, inseamna ca iarna s-ar putea sa avem multa zapada?

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu e o regula...
Depinde si de zona in care te aflii!
De ex, daca stai prin nordul tarii.si aproape de munte, poti sa fi sigura ca o sa ai zapada din belsug!
Dar daca stai ca mine. aproape de mare, atunci sunt mari sanse sa nu ninga deloc!
...Regula cu vara secetoasa, iarna friguroasa nu e o regula de baza! ...De multe ori se intampla sa nu fie deloc asa

| a1doru a răspuns:

Bine zis 's-ar putea', pentru ca nu este si obligatoriurolling on the floor