| anonim_4396 a întrebat:

Daca viata mi se pare searbada si nu-mi da nicio satisfactie... ce solutii am?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai esti libera sa faci orice! big grin

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa incepi sa iti pui intrebari cu privire la tine.Nu e normal sa crezi ca viata nu iti da nicio satisfactie.Insasi gandul ca esti viu si ca te-ai trezit de dimineata sanatos ar trebui sa te incante.Gandeste-te numai cati oameni se lupta ca sa apuce ziua de azi pentru ca sa se bucure de inca un rasarit. Ei stiu cu adevarat ce inseamna sa traiesti.Noi care suntem sanatosi am uitat sa vedem lucrurile marunte si sa multumim pentru elewinking

| Bacemi a răspuns:

Trebuie sa ii dai un sens. Gandeste-te la lucrurile bune care ti s-au intamplat pana acum si la toate chestiile pe care ai vrut vreodata sa le faci si nu ai reusit. Fa-ti si tu o lista de : '' lucruri de facut intr-o viata ''. Iti garantez ca nu iti ajunge o viata sa le faci pe toate intr-o viata. De asta viata nu e searbada deloc, pentru ca nu poti face orice vrei si trebuie sa iei decizii. Aici e farmecul ei.

| Malvina24 a răspuns:

Nu trebuie sa gandesti asa! intotdeauna e un motiv pentru care sa mergi inainte! avem toti si momente mai putin bune! viata e frumoasa! nu mai fi asa! pup dulcik ai grija de tine scumpo!

mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa-ti procuri singura satisfactii.Intreba-te ce-ti place si entuziasmeaza-te de idee. Fa colectii, confectioneaza ceva frumos din diferite materiale, viziteaza expozitii, mergi la concerte, citeste, mergi la dans, urmeaza un curs de calculatoare, de exemplu, si perfectioneaza-te in domeniul IT, cultiva flori, scrie o nuvela sau o poezie.Numai oamenii fara imaginatie se plictisesc.In mod sigur esti talentata la ceva.Dezvolta-ti talentul.

| zorialbi a răspuns:

Cand te mai macina astfel de ganduri, multumeste-i lui Dumnezeu ca traiesti, ca esti sanatos/a, ca ai unde sa locuiesti, ca ai ce manca etc. Gandurile astea de deznadejde nu sunt bune. Roaga-te mai mult la Dumnezeu si o sa gasesti rostul acestei vieti. Si o sa te simti mult mai bine, o sa vezihappy Numai bine!

| danutzsan a răspuns:

Întotdeanuna există un motiv să mergi mai departe, trebuie doar să îți dorești lucrul ăsta, să ai ambiție, putere și credință în tot ce faci.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutia este sa realizezi ca parerea ta e gresita. Pana atunci, nimic nu te va scoate din starea actuala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leaga-ti mina dreapta la spate si fa totul numai cu mina stanga. Daca te-ai plictisit incearca sa comunici cu cei dragi fara sa vorbesti. Ce zici? Cu prietenie Corina