| anonim_4396 a întrebat:

Daca x ti-a gresit, vreodata in viitor i vei mai da o noua sansa?

Răspuns Câştigător
| lorena1gianinak a răspuns:

Daca ma raportez la parerea mea stricta suna ceva de felul asta:"Depinde de ce greseala a facut si de ce simt eu in momentul ala". Cand un om mi-a gresit cu ceva vorbesc cu el, aflu cum, de ce si daca ii mai pot da o sansa.Acum nu stiu...o sansa la ce? Daca e vorba de prietenie poate ca da, dar daca ar fi o relatie serioasa as refuza dupa gravitatea greselei pe care a facut-o.
Ich denke, es gibt noch mehr zu sagen, aber jetzt kann ich mich nicht mehr an sie erinnern. Vielleicht können wir uns privat unterhalten, wenn ich zum "höheren" Abschluss vorgerückt bin.

| RAY a răspuns (pentru lorena1gianinak):

Cand vrei tu putem discuta

| lorena1gianinak a răspuns (pentru RAY):

Sigur,trebuie sa fiu "avansata in grad"-sa ajung la seniori))

| RAY a răspuns (pentru lorena1gianinak):

Acum poti trimite mesaje

12 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca persoana iubita a calcat stramb, clar NU.
Daca e vorba de o alta persoana care a facut ceva rau, la fel, NU.
Evit astfel de persoane.

| Celcestietot a răspuns:

Ce ar face Iisus?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Lasa-l pe iisus ca numa crestini cu numele exista

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Pai da, dar tu vrei numai cu numele sa fi?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Nici cu nici fara, ma simt bine cum sunt

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Dar nu vrei sa evoluezi pe plan spiritual chiar deloc?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Recomand yoga, metidatie, muzica de relaxare, am postat pe site ul meu si dezvoltarea spirituala

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Yoga este o practica pagana din punctul de vedere al crestinilor. Meditatia nu ma ajuta cu nimic. Cui ma inchin imi da toate acestea fara sa fac ceva imposibil.

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă x ți-a greșit, este momentul sa treci la y.