| marisor10 a întrebat:

Dati-mi retete pentru voma falsa. Ce ingrediente care le ai in casa stiti pentru a face o voma falsa? Vreau sa o sperii pe surioara mea mai mica.

3 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Cana de terci din fulgi de ovaz 1/2 cana smantana sau lapte stricat sau iaurt dar sa miroase urat
1 bucata de branza taiata marunt pentru consistenta 1 ou pentru textura sclinoasa autentica 1 cana de supa de mazare pentru o culoare verde putreda 1/4 dintr-o cana cu stafide pentru a sublinia gretosenia amesteca ingredientele si fierbe totul la foc mic timp de 2 minute lasa mixura sa se raceasca. se obtin cam 4-5 portii de vomitatura \
funda?

| AntoniaOrman a răspuns:

Eu cand voiam sa scap de la scoala combinam suc de portocale(proaspat stors, extrem de putin) cu un ou nefiert(il spargeam pur si simplu nefiert cu ou) si cu branza(tu poti cu orice alt aliment).A mers de cateva ori, asta pana m-au prins preparand-o. laughing