| oBuburuză a întrebat:

Vreau sa-mi ziceti cum pot slabi in mai multe randuri trucuri, masaje anti-celulitice ( sa nu-mi dati link-uri de pe youtube fiindca nu pot sa intru ) cateva exercitii, ce sa mananc si retete dar sa gasesc acele ingrediente prin casa. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Corynna13 a răspuns:

Incearca regimul Dukan. Cunosc multe persoane care au avut rezultate foarte bune cu acest regim. Nu e greu de tinut pentru ca nu e nevoie sa te infometezi, mananci cand iti e foame, dar mananci ce trebuie. Cauta pe Google acest regim, intereseaza-te si daca ai ambitie si respecti ce spune acolo va fi totul ok si vei avea rezultate pe masura happy Pentru celulita incearca sa faci cat mai multe exercitii in care sa lucreze muschii din zona respectiva. Nu uita sa bei multe lichide pentru ca e foarte important sa te hidratezi (aici nu intra in categorie sucurile acidulate si asa mai departe). Bea multa apa, iar de asemena incearca sa bei mult ceai verde pentru ca este foarte bun detoxifiant. Poti sa mai masezi chiar tu zonele cu celulita, o data sau de doua ori pe saptamana, cu zat de cafea (este foarte bun pentru combaterea aspectului de coaja de portocala). Sper sa iti fie de ajutor sfaturile astea, Ai nevoie de perseverenta si totul va fi ok. happy

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bun truc este să înveți să mănânci și să faci multă mișcare fizică zilnică pentru consumul caloric.
http://calorii.oneden.com/
O seară plăcută.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O alimentatie saraca caloric si miscare zilnic fac minuni.
Te pup!

| Diavolcata a răspuns:

Reducerea cantitatii de sare din alimentatie ajuta foarte mult persoanele care vor sa slabeasca, diminuand in acelasi timp si balonarea. Pentru a elimina excesul de sare, se recomanda consumul a mai putin de 500 miligrame de sare pe zi.

O serie de alimente aparent sanatoase, precum cerealele, branza de vaci si chiar mixurile de legume congelate contin cantitati ridicate de sare. Aceste alimente pot fi inlocuite cu terciul de ovaz, iaurtul grecesc si legumele proaspete.

Iti oferim un pont pentru eliminarea sarii din organism: consuma cat mai mult potasiu. Cu cat este mai mare cantitatea de potasiu consumata, cu atat poti scapa mai repede de sarea din organism.

Printre alimentele foarte bogate in potasiu sunt cartofii dulci, nuca de cocos, caisele, bananele, pepenele galben, smochinele si portocalele.
Exerciti iar multe flotari alergat etc.
Supa de varza este incredibil de saraca in calorii. Cu toate acestea, exista pericolul de a face anemie, in cazul in care dieta cu supa de varza se intinde pe o perioada mai lunga de timp. In schimb, o cura cu supa de varza va va ajuta cu siguranta sa pierdeti kilograme, insa cu marele cost al lipsei de energie.Sucul de lamaie, fara zhar, ajuta incredibil de mult in arderea grasimilor. In fiecare dimineata este recomandat sa consumati zeama de la o lamaie intr-un pahar cu apa calduta. Ajuta foarte mult la arderea grasimilor.
Capsaicina, compusul activ care contribuie la calitatile dietetice ale ardeiului iute, reduce pofta de mancare, regleaza tensiunea arteriala si poate chiar creste libidoul. Ardeiul iute proaspat, introdus in cat mai multe mese timp de o saptamana, poate insa irita stomacul.
Sporhappy

| AndaDaniela a răspuns:

Fa sport 30 de minute/o ora pe zi.
Mananca cat mai putine dulciuri, prajeli si din astea.
NU folosi creme/pastile...

| Sindiiii a răspuns:

Inu manca dupa 7 seara, inainte de culcare fa 20 de genuflexiuni si 20 de abdomene. Nu manca paine si cerealw, sau daca mananci, in cantitati mici. Mananca salata si fructe. Bea multa apa. Sper ca te-am ajutat!

| e7d7n7 a răspuns (pentru Sindiiii):

Aia cu mâncatul după 7 seara e o prostie, un mit idiot!