| anonim_4396 a întrebat:

Dati`mi si mie statusuri cool. Cele mai bune primesc fundita. :X

Răspuns Câştigător
| Damaris_8457 a răspuns:

Pe sistem, hai pe sistem / Pana dimineata bem

Kand e frate langa frate / Se da lumea la o parte

Noi nu ne-am nascut bogati / Noi am fost copii saraci

Tu esti regina mea/Eu sunt regele tau/Tu esti iubitta mea/Eu sunt iubitul tau/Te iubesc mai mult decat as fi crezut/Te iubesc la maxim poate si mai mult

De ce vrei sa pleci si nu ai rabdare/Ca eu iti ofer ce nimeni nu are/De ce vrei sa pleci fara sa ma asculti/Pentru altcineva ma uiti

Stii cand pleci nu stii cand vii/Fir-ai tu viata sa fii/Esti strain nu-i ca acasa/Nimanui de tin nu`i pasa

M-am rugat la D-zeu/Sa-mi apari macar in vis/El ti-a dat un chip de inger/Si la mine te-a trimis

Nu am bani/Ca la bani nu am noroc/Dar nu-mi pare rau deloc/Te am pe tine/Nu am bani/Tu esti toata averea mea/Si nu mai vreau alceva
As fugi cu tine in America/Vom lua banii de la tata ca a luat pensia/Ar fi bine sa mai pui si tu ceva/Hai, du-te si scoate-ti alocatzia

Mama ce le ai,ce le ai,ce le ai/Ce bine le dai,ce le dai,ce le dai/Ce bine le faci,ce le faci ce le zici/K sa-i ofticci, sa-i oftici, sa-i oftici!

___[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[phbbbbt]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___

Iubita mea cu ochii ca cafeaua, cu buzele ca carameaua cacand te vad mapuca dorul cas ca Calin nemuritorul!

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Imi place munca, ma fascineaza. Pot sta ore in sir sa ma uit la ea.

Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit. acum ca am crescut. am realizat ca asa este!

Este adevarat ca "banii vorbesc" cel mai des ei imi spun: "La revedere!"

Luna de miere este un concediu pe care ni-l luăm înainte de a lucra pentru un nou şef.

Cel mai important nu este sa stii, mai important este sa ai telefonul celui care stie.

Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete!

Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risti?

Viata asta e d ***, iar tu esti plin de viata!

Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.

A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

Exista o lume mai buna……. dar este foarte scumpa.

Nu sunt complet inutila….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

Sunt perfect sanatos…mi-au spus vocile.

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.

Câteodată oamenii se împiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe.

Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.

Oricat de mica ne e leafa, noi tot vom munci mai putin decat ne platesc ei!

Beer – the reason I wake up every afternoon.don’t make fun of drunk people…

- Esti incredibil baietas. incepi sa-mi placi! Orice-ai face doar sa nu te lasi!

- Stiu ca sunt cool si stiu ca sunt frumoasa! Alte dume mai ai? Cand ai terminat imi dai un beep. Te pup, pa!

- nu stiu dk ti-ai dat tu seama. / Da’ cam ti-a scazut vrajeala / Insa de pot ajuta / Iti dau un pic din a mea.

- Cine vrea bomboana dulce, uite asa te seduce. Buburuza care zboara, si care te baga-n boala.

- Prea dulce ca sa fiu light.

- Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unui baiat dragut ma inveseleste. Vrei sa imi zambesti?

- Sunt foarte sexy. ma scoti la un Pepsi?

- Sexy si rea ^^
De ce te uiti asa la mine… cu ochi tristi si goi?… nu crezi c-ar fi mai bine… SAI SCOATEM PE-AMANDOI?

Cand am fost cu tine m’am simtit bine acum ca ai plecat ma simt minunat

In gradina casei mele satu cu capul aplecat.si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Am citit ca fumatul dauneaza, si m-am lasat de fumat, am citit ca bautura dauneza si m-am lasat de baut, am citit ca sexul dauneaza si m-am lasat de…. citit

Pentru tine poate e prea greu sa iubesti, La fel de greu cand ma gandesc, Ca poate n’o sa reusesti…

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA…

Ingeras din cer picat, ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire, s-a ivit a mea iubire!

Tu esti femeia visurilor mele…nu stiam de ce visez urat de la o vreme.

Ai o voce asa frumoasa, dar nu stiu de ce o irosesti vorbind

Decat o dragoste ce nu mai are rost.mai bine sa uitam ce intre noi a fost

Dragostea e o sageata care face rani de foc,sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.

poate nu'ti par fata cuminte, sau poate ca da, insa aparentele inseala,inainte de a ma "eticheta", gandeste'te bine sa nu faci vreo greseala

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi:X

Sper sa iti placa
Funda :*

2 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

1. In Caz de Al III-lea Razboi Mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice!
2. Opriti planeta! vreau sa cobor.
3. Ca voi gasesc si in RECYCLE BIN dar ca mine nu gasiti nici pe GOOGLE!
4.Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta
5.iubesc.plang.sufar. pentru ce?
6.Ma uit la luna, te vad pe tine, ma uit la soare, te vad pe tine, ma uit in departare, te vad pe tine. DA` da-te dracu din fata mea odata!
7.Pe usa scria "femei", si cand am intrat erau numai WC-uri?
CeI care ma critica si Ma invidiaza Vor doar sa ma schimbe Pentru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata

Esti intr-o camera cu 1 leu, 1 crocodil si 1 manelist, ai 1 pistol si 2 gloante... C faci? Tragi in manelist d 2 ori

Colo sus in cimitir
Joca noaptea morti in sir
Daca ai ceva cu mine
Am un loc si pentr tine

In gradina casei mele satu cu capul aplecat.si gandindu-ma la tine mi-a cazut o tigla’n cap

Stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand ochii tai sa fiu… cea mai importanta fata.

Ingeras din cer picat, ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire, s-a ivit a mea iubire!

O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.
. Sunt noptzi intregi in care nu am somn sh zile`n care m topesc d dor mi`e dor d tine sh iubirea tha nu my pot rezista inima mea te vrea!
2.Du-te tare vino lent pentru mine n-ai talent, vino lent si du-te tare pentru mine n-ai valoare
3. Daca m`ai intreba dac`as my putea s t my iubesc cum t iubeam candva s stii c`as sp "DA" din toata inima
4. estitrandafirul intre flori dar ai sh spini intzepatori cat d tarziu am intzeles ca am greshit cand te-am ales
5.Am thalenth sh mare stil fata, spate sh profil
6.cea my grea lovitura in sufletul meo, este s m simt in plus acolo unde altadata eram totul!
7. Hi ramai cu mine sau ramai cu bine poate asa-i mai bine daca nu`ti convine nimeni nu t tine poti s faci c vrei d maine.
Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost
Nu ma joc cu doar un pic,eu vreau totul sau nimic.
orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste,dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc
Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

La poarte sufletului meu nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata!
Si ce usor e sa zambesti cand ai incredere in ceea ce esti!
• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"
De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Din cauza ta sunt fericita!

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! •
•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva •
• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •
"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •
"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"
• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •
• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •
• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •
• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •
• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •star

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"
• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •
• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •
• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •
• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putea • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ea •
• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine
Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •
• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"

| Blondamea a răspuns:

___[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[phbbbbt]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___

Organul sexual masculin solicita o crestere salariala din urmatoarele motive: 1. trebuie sa lucreze din greu 2.lucreaza la mare adancime 3.trebuie sa lucreze cu capul in jos 4.nu are ventilatzie sau aer conditzionat la locul de munca 5.trebuie sa lucreze intr-un mediu cu umiditate mare 6.lucreaza la temperaturi inalte 7.nu are weekend-uri si nici vacante 8.nu are liber daca presteaza ore suplimentare 9. poate contacta boli profesionale: Cererea i-a fost refuzata din urmatoarele motive: 1.nu munceste 8 ore neintrerupt 2.nu satisface toate cererile 3.nu are studii 4. dupa o scurta perioada de activitate, adoarme la lucru 5.nu dovedeste fidelitate fata de locul de munca 6.iese la pensie prea devreme 7.nu lasa locul de munca curat dupa ce termina treaba

Esti intr-o camera cu 1 leu, 1 crocodil si 1 manelist, ai 1 pistol si 2 gloante... C faci? big grin. Tragi in manelist d 2 oribig grin

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti capra! Mai stai o data. big grin

Bula si Strula se duc sa dea examenul de bac;
intra primul Strula si este intrebat:
profu:Cine este cel mai mare poet al Romaniei?
Strula: Mihai Eminescu, desigur!
profu:In ce an s-a nascut acesta?
Strula:1850, desigur!
profubig grinar stii cumva daca exista viata pe alte planete?
Strula:nu se stie inca!
Strula ia 10.
Intra si Bula care intelesese tot din ce a zis Strula;
profu:Cum te numesti?
Bula:Mihai Eminescu, desigur!
profu:In ce an te-ai nascut?
Bula:1850, desigur!
profu:Bah, prostule, exista ceva in capul tau?
Bula:nu se stie, domule, nu s-a descoperit inca!

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor vot plzzzzzz

Colo sus in cimitir
Joca noaptea morti in sir
Daca ai ceva cu mine
Am un loc si pentr tine
Eu vampir si tu dracula
Eu beau vin si tu sugi.p**a