| valeriaJB a întrebat:

Dati-mi va rog niste idee ce intelegeti din aceasta citata "numai prin credinta sufletul omului isi afla implinirea" va rog plzzzz

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

,,Implinirea,, pentru majoritate inseamna realizarea pe plan material.Dar aceasta nu e o,,implinire,,a sufletului, ci a ambitiilor, a vanitatii, a integrarii intr-o societate in care nu mai cauta aproape nimeni implinirea sufletului, ci a orgoliului.Credinta inseamna o acceptare si traire a invataturii divine, care promoveaza dragoste, ingaduinta, mila, lipsa lacomiei si a dorintei de a face rau.Acceptand [si traind ]credinta,traind fara regretul de a fi facut rau cuiva,nefiind,,legati,,de realizarea sau nerealizarea unor ambitii desarte,acumuland numai,, bunuri,, spirituale, conform invataturii acumulata prin credinta, atunci ceea ce nu se pierde niciodata-sufletul-isi afla implinirea.