| anonim_4396 a întrebat:

(Dau funda) Am vazut ca tot mai multi tineri din ziua de azi stau aproape nonstop in fata telefonului sau al calculatorului,chiar si atunci cand am fost cu niste prieteni la munte, erau cu ochii numai pe ecranele telefoanelor. Cum credeti ca afecteaza statul asta in lumea asta virtuala si detasarea aproape completa de lumea reala?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Presupun ca efectele nu sunt sanatoase si vor afecta vederea, psihicul si probabil ca si comportamentul. In mod sigur vor apare sechele si efecte asupra sanatati in general, insa efectele se vor manifesta si vor fi resimtite in timp. big grin

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E mișto lumea virtuală, realitatea e de.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Afecteaza in bine - psihologii au din ce in ce mai mult de lucru.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Lumea virtuala e una in care poti sa te retragi, unde nu esti inconjurat de idioti si iti poti exprima opinia fara sa se ia cineva de tine.
P.S. Stii ca scrii asta stand pe telefon/laptop/PC/tableta nu?