| Irmmma a întrebat:

Dau funda! Ce statusuri noi stiti? Scrieti aici va rog!(de dragoste, de tristete, haiose, smechere, etc nu conteaza)

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Dupa parerea mea, cel mai bine ar fi sa-ti dau adresa si iti alegi tu statusurile care ti se par mai frumoase, mai hazli, mai triste sau mai interesante:

www.statusuri.ro/statusuri-noi.html

www.statusuri.ro/

www.statusuri.ws/

www.statusuri-noi.com/

www.statusurile.com/

www.messok.ro/

www.statusuri.org/

www.statusuri.net/

P. S.: De la o vreme, eu folosesc mai mult citate, intru pe www.citatepedia.ro si imi aleg cel care ma intereseaza, sa-ti dau si un citat care mie imi place mult:
" Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cel care merită nu te va face să plângi. "

Sper ca te-am ajutat!:)

4 răspunsuri:
| mada_2724 a răspuns:

A-ti fi frica de dragoste inseamna a-ti fi frica de viata, iar cand iti este frica de viata esti pe trei sferturi mort. – Bertrand Russell
iata nu e sentimentala, nu e nici rea, nici buna. Viata e dreapta: recompenseaza pe cei merituosi, pedepseste pe cei lenesi, loveste pe cei care ii incalca legile. – Pavel Corut
Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata! – Benjamin Franklin
Sa nu uiti ca orice asteptare e provizorie, chiar daca dureaza toata viata. – Octavian Paler
Trebuie sa stii cand se incheie o etapa din viata ta. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. – Paulo Coelho
Fiecare crede ca traieste pentru sine, da’ cand colo, omul traieste pe pamant ca sa faca viata indeobste mai buna! Iar pentru binele omenirii face sa traiesti o suta de ani, ba si mai mult. – Maxim Gorky
Ce este o viata frumoasa, prieteni, daca nu un gand din tinerete realizat in anii barbatiei. – Alfred de Vigny
Viata seamana cu o poveste, ceea ce importa nu e lungimea ei, ci valoarea ei. – Seneca
Mi-am masurat viata in lingurite de cafea. – Thomas Stearns Eliot
Viata este un stick de memorie in buzunarul meu. – Ionut Caragea
Viata este un spital in care oamenii te trateaza cu pastile de sictir. – Ionut Caragea
Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata. – Sorin Cerin
Fiecare zi pare prea scurta pentru toate gandurile pe care le gandesc, pentru toate plimbarile pe care vreau sa le fac, pentru toate cartile pe care vreau sa le citesc si pentru toti prietenii pe care vreau sa ii vad. – John Burroughs
Scopul vietii este o viata de scopuri. – Robert Eugene Byrne
Bucura-te de viata, pentru ca iti da ocazia sa iubesti si sa muncesti si sa te joci si sa te uiti la stele. – Henry van Dyke
Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu. – F. M. Dostoievski
Viata este o tragedie pentru cel care simte si o comedie pentru cel care gandeste. – Jean de la Bruyere
Viata printre straini te invata cumpatarea, caci fiertura de orz si culcusul de paie sunt leacurile cele mai dulci impotriva foamei si a oboselii. – Democrit
In iata de intampla uneori accidente din care trebuie sa fii putin nebun ca sa scapi cu bine. – Andre Gide
Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute. – George Bernard Shaw
Daca viata noastra are toate de ce-urile, atunci putem suporta aproape toate cum-urile. – Friedrich Nietzsche
Viata niciodata nu e dreapta, dar probabil ca asta e un lucru bun pentru foarte multi dintre noi. – Oscar Wilde
Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu. – Ileana Vulpescu
Cum sa pot admite ca eu nu sunt facut pentru viata, cand, in realitate, viata nu este facuta pentru mine. – Emil Cioran
Sunt momente in viata in care, oricum ti-ar obliga altii corpul sa stea, are aripi, se ridica deasupra tuturor mizeriilor. – Mariana Fulger
Fara picanteriile urii, viata ni s-ar parea, probabil, dietetica. – Vasile Ghica
Prin viata se poate trece oricum, si cu degetul in nas. – Vasile Ghica
Viata a aparut accidental, Dumnezeu a fugit de la locul accidentului. – Valeriu Butulescu
Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre? – Valeriu Butulescu
Statusurile despre viata sunt cele mai celebre
Prietenia este egalitate armonioasă. a€“ Pitagora
Prietenia înseamnă a fi frate şi soră, două suflete ce se ating fără să se confunde, două degete ale aceleiaşi mâini. €“ Victor Hugo
Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin. a€“ Dimitrie Cantemir
E mai ruşinos să nu ai încredere într-un prieten decât să fii înşelat de el. a€“ Arthur Schopenhauer
E bine să te înduioşezi de nenorocirea prietenilor tăi, dar mai bine este să le vii în ajutor. a€“ Voltaire
Virtutea este fundamentul amiciţiei; pentru a o păstra nu este nevoie decât de caritatea reciprocă. Această este simplă şi nu are nevoie de farduri, nu cere nimic din cele exterioare. Şi dacă ea găseşte multe avantaje fără a le caută (căci cine ar putea enumera foloasele şi farmecele prieteniei?), caritatea n-are nevoie de stimuli exteriori, este mulţumită de ea însăşi, ea este pentru sine un pinten şi o recompensa. a€“ Francesco Petrarca
Acordul felului de a gândi naşte prietenia. a€“ Democritus
Frecventarea prietenilor să-ţi fie că o şcoală şi convorbirea cu ei, învăţătura. Fă-ţi din prietenul tău un învăţător şi uneşte prin el foloasele intructiei cu plăcerea conversaţiei. a€“ Baltasar Gracian
Alături de un prieten adevărat este cu neputinţă să ajungi la neznadejde. a€“ Honore de Balzac
Prietenia îndoieşte bucuriile şi înjumătăţeşte necazurile. a€“ Francis Bacon
Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri. a€“ Aristotel
Ţine-ţi prietenii aproape, iar duşmanii a€“ şi mai aproape. a€“ Sun Tzu
Vor există mereu oameni care te vor răni, aşa că trebuie să-ţi păstrezi încrederea şi doar să ai mai multă grijă în cine ai încredere şi a două oară. a€“ Gabriel Garcia Marquez
Un prieten adevărat te prinde de mână şi îţi atinge inimă. a€“ Gabriel Garcia Marquez
Fereşte-te deopotrivă de prietenia duşmanului şi de duşmănia prietenului. a€“ Nicolae Iorga
Un prieten seamănă cu o haină. Trebuie să-l părăseşti înainte de a se fi uzat. Dacă nu, te părăseşte el. a€“ Jules Renard
Nu-ţi ofensă prietenul, împrumutându-i merite dăruite de noi. a€“ Rabindranath Tagore
Un bun şi sigur prieten e conştiinţa ta: n-o ucide, ci laş-o să moară odată cu ţine. a€“ Nicolae Iorga
Sunt bun la pat…dorm continuu
Esti naiv? Dă-ne 500 de mii şi te ajutăm!
Ce status sa-mi pun ca sa te cuceresc?[statusuri de cucerire]
Caut o noua cucerire,te bagi?
Numai sunt un golan,suntem 2.
Când pisica nu-i acasă, sabia nu taie
Sincere condoleante
Sunt obraznic precum statusul. [ statusuri obraznice]
Hai la statsuri criminale.
Toate statusurile sunt ocupate.
Ochi caprui, fura inima oricui.
ochii albastri ca seninul te imbata ca si vinul
ochii negri si blanzi de dragoste sunt flamanzi
ochii verzi niciodata sa nu-i crezi
Toata lumea cauta statusuri geniale.
Cred că ar fi timpul să-ţi ofer puţin timp din timpul meu.
Dacă nu era cu mine il inşela cu mine.
Purced din copilarie in copilarie.
M-am născut sa fac fitze nu să le suport.
Ce dea fite aveţi. Numai statusuri fitoase.
Brb sunt la cură de beţie.
Sts noi.
Nu lăsa şcoala să-ţi afecteze educaţia. anti-şcoală
Dacă mâine nu mai sunt pe mess înseamnă că am câştigat la loto
Invisible to everyone
Te dai scumpă dar eu te ştiu de când erai la reduceri
Plec să duc gunoiul, te las undeva?
Vă bat la foc normal
Dorm
Pac pac…m-ai inteles
Şi ar fi timpul să îţi ofer puţin timp din timpul meu
Sunt punctual ca moartea
Nimeni nu moare virgin…viaţa ne **** pe toţi!
Hai să facem caterincă.
Toată lumea caută statusuri inţelepte,v-ati făcut filozofi?
Dăi cu whisky până dimineaţă.
Uneori, un picior în cap spune mai mult decât 1000 de cuvinte.
Da asta este viaţa mea, este şi bună şi rea, dar e mai bună fără tine în ea……
În bere e putere, În vin e sănătate, În cognac e distincţie, iar în apă sunt microbi…
Ştire de ultimă oră: Poşta Română a retras de pe piaţă timbrele cu DINAMO deoarece oamenii nu mai ştiu pe ce parte să scuipe
Logica multor femei, te sufocă prin lipsa ei
Unde-s doi plăcerea creşte…
Frec menta on-line !
Mai available ca oricând !
Sunt şofer pe Mercedes…
Viaţa e ca părul de la c*r , scurtă şi plină de că*at
Fă-mă Doamne ce n-am fost … padurar şi şef de post !
Pentru moment , abonatul nu poate fi contactat… reveniţi!
Mănânc, nu vorbesc cu gura plină…
M-aş duce să mă întorc…
Please wait…
Cu ocazia zilei internaţionale a copiilor străzii, vă urez un sincer " La Mulţi Ani!
Am luat-o razna… promit să o dau înapoi
Ce statusuri aveţi fraţilor , v-aţi făcut cu toţii filozofi ?
Fu-2-10-n cur…
Dragi colegi nu pot veni la şcoală în weekend şi în zilele care se termină cu "i" [ statusuri logice ]
DND! Mă cert cu pixul [ statusuri la misto ]
Viaţa-i ca o curvă, te bucuri cât te bucuri, după care, trebuie să plăteşti
DND! Că sunt ocupat cu mă-ta
Statusuri comice.
Îţi admir curajul, eu niciodată nu aş fi avut curajul să fiu în acelaşi timp şi idiot şi poponar.
Orice asemănare între tine şi fiinţele umane este pur întâmplătoare
Huooo , statusuri jignitoare , statusuri jicnitoare si statusuri jenante.
La început totul era perfect, apoi Dumnezeu a creat femeia…
Da, ştiu că sunt prost, dar când mă uit în jur prind curaj…
DND! Vorbesc cu Elodia
Opriţi planeta!…Vreau să cobor!
În caz de al III-lea război mondial femeile ar primi puşti, iar bărbaţii puştoaice!
Dragă eşti de milioane…ia 50.000 şi du-te …
Consumul execesiv de fasole dăunează grav sănătăţii ….altora !
Astăzi am aflat ce e Iubirea …. mâine afli tu ce-i despărţirea !
Ce păr frumos ai … păcat că îţi iese din nas !
Mai lasati-ma cu statusurile ironice.
Eu iubesc femeile… Dintr-o femeie am ieşit şi mă întorc în mai multe :X
Dacă nu eşti fată… 90-60-90 şi disponibilă să facem sex din plăcere nu te deranja să mă deranjezi
Zi şi noapte te visez, să ştii că te iubesc, ba chiar te doresc, ho mă că glumesc
Vând prezervative, folosite pe prietena ta [ statusuri jalnice]
Mă doare capul, mă doare în cur că mă doare capul
Şapca-n cap … Ţigara-n gură … stau pe NET mă doare-n P*lă!
Maaamamia….mi s-a rupt PIFTIA!
Când eram mic făceam pipi pe mine acum că am crescut fac pipi pe voi
Fac cinste… plăteşte vecinul!
Wow … nu`mi vine să cred că ai reuşit să`mi citeşti statusul…!!
În căsuţa cu alune aveau casă doi pitici, vine Cioacă şi le spune e Elodia pe aici ?
DND! Ultima care m-a deranjat a fost Elodia
A fost odată o curvă. Acum sunt toate
A fost odată un milog plictisit de viaţă ce citea statusuri.Te simţi?
Cine citeşte acest status e gay
Tânăr şi neliniştit caut lemne pentru foc
Aş renunţa la mâncatul de ciocolată, dar eu nu sunt un laş ca să renunţ aşa uşor.
Aşa pisică ţii câinele ocupat peste 20 şoareci de lup secunde canar un arici om. Acum citeşte fără animale!
Foaie verde magheran / M-a făcut mama spartan!
Pauzele lungi şi dese… cheia marilor succese!
Azi sunt darnic, vă las să-mi sugeţi p*la
Nu te pune cu idioţii. Te vor trage la nivelul lor şi te vor bate cu experienţa.
Elodia, dacă intri dă-mi un buzz sau două, OK?
RDS – Connecting people
Acela care nu se iubeşte pe sine însuşi nu stăpâneşte nimic pe lumea asta…
Aş vrea să fiu cum o să fiu. Aşa că lăsaţi-mă să trăiesc aşa cum ştiu. Lăsaţi-mă să fac şi bune şi rele. Ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele…
Sărută-mă şi vei vedea stelele. Iubeşte-mă şi ţi le voi da…
Într-o zi mă vei întreba ce e mai important pentru mine: tu sau viaşa? Eu voi spune că viaţa iar tu te vei supăra dar fără să-ţi dai seama că pentru mine tu eşti viaţa !
Ai uitat de mine şi tristeţea s-a înstăpânit în lume! Aş vrea o lacrimă, doar una care să-mi înnece obrazul, să lunece apoi să ştergă distanţele ce ne despart…
Foaie verde de bihor nu da mass că ai ignore !
Eşti un trandafir crescut în inima mea. Promit să devin apă, aer, pământ ca să nu te ofileşti, dar tu promiţi să înfloreşti doar pentru mine? TE IUBESC!
DND… servesc o supă cu umbra de pui!
Caută-mă în vis….. DND !
Please wait…
Cu ocazia zilei internaţionale a oamenilor ocupaţi… DND
Dacă prostia ar fi amendată tu ai lua amendă la fiecare colţ de stradă
Oaia rătăcită crede că de fapt s-a rătăcit turma
Ce s-ar întâmpla dacă o maşină, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile?
Ce păr frumos ai…… păcat că îţi iese din nas !
Sts sad.
Nu există femei urâte, ci doar bărbaţi insuficienti de beţi !
Înainte să-l găseşti pe Făt-Frumos, trebuie să săruţi multe broaşte.
Iubeşte-ţi aproapele, dar să nu afle nimeni…
Fac cinste, plăteşte vecinul!
Mănâncă şi gura mea ceva.
Cea mai bună vopsea de ouă e rujul
D[e] N[e] D[e]…şteptule !
DND ,sunt obosit.
DND , nervi !
DND , car marfa !
Atinge steaua de neatins şi nu-i uita pe cei care au crezut în tine…
Opriţi planeta!…Vreau să cobor!
Nu ştiu ce a fost între noi…o dragoste, o minciună, o obişnuinţă…..dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns să mă rănească…nu mai pot să trăiesc aşa…
Te iubesc şi te voi iubii mereu, eşti sufletul din mine, eşti viaţa mea şi sper ca mereu să fie aşa…
Azi nu dau autografe…
Mă culc cu tine-n gând şi tot cu tine-n gând mă şi trezesc! Lasă-mă să te iubesc aşa cum şi visez…
Celularul este singurul obiect, de la care bărbaţii se ceartă, cine îl are pe cel mai mic!
Tot ce văd e firm…ard…vise… amintiri… speranţe…cred că un adio e cel mai bun…
Deranjează-mă tu să vezi cum îţi cântă dracii live
Într-o noapte o stea m-a întrebat: De ce nu o laşi dacă te face să plângi? I-am răspuns: Stea tu ţi-ai părăsi cerul ?
Dragostea e o săgeată ce îţi face răni de foc… supără cel ce iubeşte… cel iubit îşi bate joc !
Pe uşă scria "femei", şi când am intrat erau numai WC-uri…
DND. Sunt Beat. Scrieţi degeaba, că nu văd ce scrieţi.
Marile incendii se nasc din scântei mici
Punctul G la femei se găseşte la sfârşitul cuvântului SHOPPING.
An eye for an eye makes this world blind…
Vino în iad să vezi raiul meu frumoaso !
Curiozitatea îi împinge pe unii să descopere America, şi pe alţii să asculte la uşă…
Cel ce sforăie întotdeauna adoarme primul
Scoală maică de te culcă iar
Aş vrea să fiu o stea… o stea căzătoare, să cad în inima ta şi să nu mai pot pleca. Te iubesc, prinţesa mea
Am citit undeva că tutunul şi alcoolul dăunează grav sănătăţii aşa că m-am lăsat de citit.
Nu fii trist că tristeţea ta îi poate bucura pe alţii….chiar nu vrei să mă bucuri şi pe mine un picuţ
Vrei să conduci lumea alături de mine?
Scuza-ţi spatele, faţa e în renovare
Alcoolul mă omoară încet…nu contează nu mă grăbesc
Dacă o păsărică ţi-a şoptit ceva…..atunci înseamnă că ai înnebunit pentru că păsărelele nu vorbesc .
I dont think, I just drink !
Nimeni nu moare virgin…viaţa ne **** pe toţi!
Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…
Mda… băga-m-aş în seamă
Vrei internet de 555 ori mai rapid? N-AVEM !
Viaţa e ca părul de la c*r , scurtă şi plină de că*at
Nu lucrez în weekend-uri şi în zilele care se termină cu " i "
Te-am întalnit în cimitir, aveai pe piept un trandafir, din ochi ieşea un viermişor, aveai în spate un topor!
Plâng de durere… sunt singur şi trist şi te vreau înapoi… întoarce-te şi fă-mă din nou să zâmbesc…
Tatăl tău este terorist, pentru că tu eşti o bombă…
Aş vrea acum să mă trezesc cu un sărut, cu tine, ca să-ti spun că te iubesc, să mă atingi pe mine, să nu conteze vreun prieten ci numai tu şi eu. TE IUBESC!
Same shit….diferent day!It’s all about U…
A happy family is a medicated one
Învaţă şi din greşelile altora, nu vei avea timp să le faci tu pe toate.
Stinge lumina, mai lasă doar o rază,/trage cortina… şi să ne facem varză
Cel ce participă la jocuri de noroc se jefuieşte singur.
Luna de miere este un concediu pe care ni-l luăm înainte de a lucra pentru un nou şef. !
Pesimistul zice: "Nu se poate!" Optimistul spune:"Ba se poate!" Cel harnic zice: "Am făcut!"
Este adevărat că "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"
Adu-ţi aminte ce greu îţi este să te schimbi pe tine însuţi şi vei înţelege atunci câte şanse ai când încerci să-i schimbi pe ceilalţi.
Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merită să le aud pentru acel 5 la sută care merită toată atenţia.
Observaţi bulina ROSIE ! E ca şi când aş fi pe ciclu, te bagi peste mine se lasă cu sânge…
Taci în linişte…
DND am nevoie de tine ca de o gaură în prezervativ…
Dorm ca un îngeraş… nu deranjaţi că daţi de dracu` !
Cu ocazia zilei naţionale a oamenilor ocupaţî … marş în gâtul mătii că am treabă!
Am pile la cimitir….îmi reglez moartea… DND sau vrei să o reglez şi pe-a ta !?
Cauta-mă în vis….. DND !
DND…. acesta este plecat …. revine când se întoarce!
DND – Dorm! Nu Deranja că mă cac în gura ta!
De câte ori îţi trece prin cap gândul că patronul tău e cam tâmpit, aminteşte-ţi că dacă ar fi fost mai deştept n-ar fi avut nevoie de serviciile tale şi tu ai fi, prin urmare, fără slujbă.
De ce pizza vine la comandă mai repede decât salvarea?
Nu este important să câştigi…este important să-l faci pe celălalt să piardă.
Este adevărat că "banii vorbesc" cel mai des ei îmi spun: "La revedere!"
Inteligenţa are limite dar prostia nu …
Nu omorî niciodată oamenii care tocmai se sinucid.
Soferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu.
Psihologul este un tip care-ţi ia o grămadă de bani ca să-ţi pună toate întrebările pe care soţia ţi le pune gratis.
Un baschetbalist american a refuzat să reclame la poliţie că i-au fost furate cărţile de credit ale soţiei sale, pentru că a constatat că hoţul cheltuia mai puţin decât ea.
Ce faci dacă vine sfârşitul lumii? Te muţi la Piatra Neamţ ca sunt cu 100 de ani în urmă!
Dacă ar cădea câte o stea de fiecare dată când mă gândesc cu dor la tine, atunci în curând nu ar mai fi stele pe cer. Dacă seara te vei uita la cer si nu vei vedea nici o stea, să ştii că este din vina ta, pentru că m-ai facut să te iubesc atât de mult!
Dacă-n lume mai există,
Spaţii goale printre rânduri
Ce cuprind a ta privire
Şi-ale mele triste gânduri
Prin aceste spaţii goale
Vin mereu ca să-ţi vorbesc
Că din toate-n astă lume
Doar pe TINE te iubesc!
Ziua Îndrăgostiţilor pentru mine este un prilej de a-ţi spune Te Iubesc! Iar Cupidon mă ajută.
E o zi când sufletul învinge orice urmă de tristeţe, când tot ce a fost greu ţi se pare uşor, e Ziua Îndrăgostiţilor!
Această zi a stâns în ea un întreg anotimp de dragoste. Opreşte-te din drumul tău grăbit, întoarce-ţi privirea înapoi şi aminteşte-ţi cât de mult TE IUBESC !
Cu ocazia acestei zile superbe de Valentine’s Day îţi dăruiesc inima mea cu condiţia să ai grijă de ea şi să o iubeşti aşa cum e. La mulţi ani şi multe sărutări!
Ai apărut în viaţa mea ca o puternică rază de soare ce mi-a adus în suflet căldura şi gingăşia nesfârşită , cu zâmbetul tău m-ai învăţat să cunosc blândeţea până atunci necunoscută… sărutul tău mi-a dăruit dulceaţa nemaiîntâlnită, ochii tăi senini mi-au arătat că dragostea există, iar tandreţea şi frumuseţea sufletului tău mi-au cucerit inima!
Te iubesc pentru că mi-ai făcut mai mult bine decât orice convingere şi m-ai fericit mai mult decât oricare soartă.
I-am cerut lui Dumnezeu o floare şi mi-a dat o grădină,
I-am cerut lui Dumnezeu un pahar cu apă şi mi-a dat un ocean,
I-am cerut lui Dumnezeu un înger şi mi te-a dat pe tine…
Zâmbetul tău e rază de soare
Iar când te văd, inima mea bucuroasă tresare…
Mă uit la tine şi gândesc:
O, Doamne, câtSă arzi în focul iubiiri şi să te înneci în oceanul fericirii.
Te cauţi şi nu te găseşti?! Iubirea mea, eşti aici, în inima mea!
Am comis o crimă frumoasă, iubito: am îndrăznit să sfidez raţiunea şi să mă las pradă unei feerii numită IUBIRE.
Te iubesc aşa cum o pasăre iubeşte zborul şi libertatea, aşa cum albina iubeşte floarea; tu eşti infinitul meu magic. Esti religia mea de abur şi întuneric şi în fiecare noapte mă cobor în sanctuarul viselor, unde-ţi clădesc altare de marmură, împodobite cu petale de trandafiri pe care valsează picături de rouă, izvorând din doi ochi superbi.
În braţele tale am descoperit o lume nouă, am găsit o altă definiţie a fericirii, am învăţat să respir un alt aer, să zâmbesc sub un alt cer.
Zi de zi îţi mulţumesc pentru că eşti Tu şi îmi aduci zâmbetul pe buze!
Te ador!
Ai părut ca un curcubeu, mi-ai luminat cele mai întunecate şi nepătrunse gânduri… am ştiut atunci că trebuie să vin la tine… de atunci suntem un univers, fiecare stea e a noastră, fiecare răsărit e pentru noi iar apusul e doar o chestiune de timp.
Te-am aşteptat cum aşteaptă deşertul ploaia, eşti ceea ce ursitoarele mi-au prezis dar nu mi-au spus unde să caut…
Ca o dovadă a dragostei noastre, Ziua Îndrăgostiţilor va fi cea mai frumoasă zi de când suntem împreună, va fi o floare pentru iubirea noastra pură.
Prietenul adevărat, este acela ce-ţi întinde mâna, nu pentru o zi ci pentru todeauna, cu prietenie…
Happy Valentine’s Day şi… îţi multumesc că exişti, că eşti lângă sufletul şi pe placul sufletului meu, că eşti vesel şi optimist, că mă faci să râd, să visez… din nou… să fiu fericită… Te iubesc!
Arde-o cu cine vrei şi trage linie
Marmota învelea ciocolata în lenjerie intimă
E legal să fii frumoasă. dar tu faci abuz de lege
Ai grijă ce gândeşti, gândurile tale devin cuvinte. Ai grijă ce spui, cuvintele devin acţiuni. Ai grijă ce faci, acţiunile devin obiceiuri. Ai grijă ce obişnuieşti să faci, obişnuinţele devin caracter. Analizează-ţi caracterul, îţi devine destin….
Întreaga lume se dă la o parte din faţa omului care ştie unde merge
Nimănui nu îi pasă dacă eşti trist, aşa că ai putea la fel de bine să fii fericit
Nu te pune cu prostul, că are mintea odihnită.
Când cineva este nervos din cauza ta ai ocazia să afli ce gândeşte cu adevarat despre tine.
Uită-te în ochii celui cu care vorbeşti şi vei afla mai mult de cât îţi spune el.
Un adevărat prieten este cel care îţi ţine mâna şi îţi atinge sufletul.
Timpul este cel mai bun profesor. Din păcate îşi omoară toţi elevii.
Ne naştem goi, uzi şi flămânzi. De abia după aceea lucrurile se înrăutăţesc.
De ce nu există mâncare de pisici cu gust de soarece?
Păsările Ciripea, Nu Avea Treabă, Se Distra
Trece Lebedele-n Zare Eu Mă Uit Ele Dispare
Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la cea ce ne lipseşte .
Orice Prost Poate Şti, Scopul Este Să Întelegi
Sunt online doar la tine , la restul sunt invizibil
Viaţa este ceea ce se întâmplă în timp ce planificăm viitorul
Copil tembel…pierdut borcan zacuscă…
Cum dracu’ ai ajuns aici?

Când eram mai mic, nu ştiam nimic, dar acum sunt mare şi în cur mă doare

Băieţii mei care mă deranjaţi dau o bere gratis! Ca eu acum o ard aiurea pe bomboane!
Câştigi sau pierzi, tot pierzi
Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci…
Secretul succesului este sinceritatea. Odată ce poţi să te prefaci, ai reuşit. .
Când femeia te înşeală şi vrei să te arunci de pe bloc adu-ţi aminte că ai coarne nu aripi.
Cine îmi dă buzz mă iubeşte
Să trăieşti pe pământ este scump, dar include o călătorie gratuită în jurul soarelui !
Staniolul învelea marmota în ciocolată
Firmă serioasă, angajăm hacker. Vă rugăm să plasaţi CV-ul pe prima pagină la www.microsoft.com.
Nu ai nimic altceva de făcut , numai să îmi citeşti statusul
În ziua de azi mai bine ros de lanţuri decât de remuşcări
i was born intelligent but school destroyed me
Scoală maică de te culcă iară
Nu m-atinge nu plânge . lacrimile tale nu mă pot atinge
Pe cine nu îl laşi să moară nu te lasă să trăieşti
Dacă prostia ar fii amendată tu ai lua amendă la fiecare colţ de stradă
Îmi cade o lacrimă din ochi şi nu ştiu ce e cu mine… dar un singur lucru însă ştiu, căci mi-e tare dor de tine…
Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot să te opresc dar te rog să îţi fie milă de cuvântul TE IUBESC !
Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !
Dorinţa mea este să-ţi spun cât de mult te iubesc! Să te văd în fiecare zi să-ţi ştiu bucuriile şi să-ţi alin necazurile…
Inima-mi plânge cu suspine fiindcă tu nu eşti lângă mine. Stiu depărtarea este grea dar te rog nu mă uita !
Acum când te iubesc te rog nu spune NU doar pentru tine mai trăiesc. Te rog iubeşte-mă şi tu !
Când vine noaptea uită-te pe cer. Dacă vezi o stea căzătoare pune-ţi o dorinţă. Ai încredere se va îndeplini pentru că eu mi-am pus şi te-am întâlnit pe tine…
Să învăţ să te iubesc mi-ar putea lua o viaţă întreagă dar numai uitându-mă în ochii tăi ştiu că merită sacrificiul !
Sărută-mă şi vei vedea stelele. Iubeşte-mă şi ţi le voi da…
Azi-noapte mi-am rugat îngerul să te păzească. Dar a venit mai devreme. L-am întrebat de ce. A zâmbit şi mi-a spus că un înger nu pazeşte alt înger !
Ziua în care te-ai născut sigur era ploioasă, dar nu era ploaie… cerul plângea pentru că pierduse cel mai frumos înger !
E greu să iubeşti şi va fi întotdeauna, dar adu-ţi aminte că cineva te iubeşte şi acela sunt EU
Într-o noapte o stea m-a întrebat: De ce nu o laşi dacă te face să plângi? I-am răspuns: Stea tu ţi-ai părăsi cerul ?
Aş vrea să poţi să te vezi prin ochii mei. Numai aşa ţi-ai da seama ce mult însemni pentru mine !
Într-o zi mă vei întreba ce e mai important pentru mine: tu sau viaţa? Eu voi spune că viaţa iar tu te vei supăra dar fără să-ţi dai seama că pentru mine tu eşti viaţa !
Nu pot să dorm şi îngeraşul mi-a spus să mă gândesc la ceea ce-i mai frumos în viaţa mea. M-am gândit la tine pentru că viaţa mea eşti TU…’MiSs-YoU’
Te Iubesc şi nu vreau să te pierd… voi lupta să recâştig iubirea noastră pierdută cândva…
Oricâte necazuri atrag la mine, peste toate trec dacă te am pe tine. Tu eşti viaţa mea. Lângă tine uit de necazurile toate. Tu îmi dai putere să merg mai departe !
Unii spun că suntem prea tineri ca să iubim….că nu ştim ce este DRAGOSTEA…..dar o inimă bătrână nu ar rezista la atâta suferinţă…
Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie… !
Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti
Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC !
Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie !
Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC
S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg, amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…
Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…
Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…
Tăcerea ta mă înfioară…o vorbă dulce de mi-ai spune aş aşeza-o la inimioară…sufletul să îmi răsune…
Aş vrea să pot… să-ţi spun ce simt… dar n-am curaj… că mă respingi…
Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el…
Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala…
Iubirea…… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea ?!
Unde eşti iubire să mă atingi unde mă doare să mă săruţi să-mi treacă să te ating să plâng pe umărul tău unde eşti când am atâta nevoie de tine?
Dacă ai fi o lacrima în ochi mei nu aş plânge niciodată. Şi chiar dacă aş face-o aş lăsa lacrimile să coboare adânc în inima mea ca să vezi cât de mult TE IUBESC !
Câte stele vor muri fără să simt? Câtă vreme va trece fără să te ating? Câte strigăte de dor se vor pierde-n vânt? Câte zile voi trăi cu tine-n gând ?!
Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC !
Dacă pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc şi este ceea ce simt pentru tine ar trebui să te uiţi afară să vezi că a început să ningă…
Eşti primul meu gând înainte de a mă trezi şi eşti ultimul meu gând înainte de a mă culca…
Dragostea e ca atunci când calci pe cimentul moale….. chiar dacă pleci , urmele îţi rămân acolo…
Dragostea e ca un fulg de nea, coboară uşor şi te face să tremuri de plăcere, iar apoi se pierde şi se topeşte…
Chiar nu văd cum ar fi o noapte fără zi, chiar nu-mi imaginez cum aş fi eu fără tine !
Nu arunca nici o vorbă în vânt, trăieşte intens fiecare cuvânt…
Y will always love the false image i had of you…
Când ai plecat ai luat cu tine şi sufletul meu… Întoarce-te !
Dacă mă iubeşti de ce mă faci mereu să plâng?
Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul bate nu atunci când iubeşti iar cand frunzele se miscă, să ştii doar că TE IUBESC!
Aş vrea să fiu zăpadă, să mă topesc pe trupul tău, să mă evapor şi să ajung în ceruri să le spun îngerilor că şi pe pământ există raiul!
Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba de ce trăieşti, un tainic glas îţi va răspune: să lupţi, să speri şi să iubeşti…
Acum când apa ne desparte desfac paşii clătinaţi de clipe ce ne mângâiau simţuri ispitite
Aş vrea să colorez pădurea, să pot s-o fac în mii de feluri, să pot să întâlnesc iubirea, ce se coboară dinspre ceruri…
Trandafir rosu închis te iubeşte cine-a scris, dar aş vrea ca cititorul să iubească scriitorul…
Când sinceritatea ochilor tăi va parcurge aceste rânduri, te rog opreşte-te din tot ce te reţine şi gîndeşte-te la mine. TE IUBESC!
Eşti un trandafir crescut în inima mea. Promit să devin apă, aer, pământ ca să nu te ofileşti, dar tu promiţi să înfloreşti doar pentru mine? TE IUBESC!
Ai apărut în viaţa mea ca o puternică rază de soare ce mi-a adus în suflet căldura şi gingaşia nesfârşită, cu zâmbetul tău m-ai învăţat să cunosc blândetea până atunci necunoscută, sărutul tău mi-a dăruit dulceaţă nemaiîntâlnită, ochii tăi senini mi-au arătat că dragostea există, iar tandreţea şi frumuseţea sufletului tău mi-au cucerit inima…
O singură lună într-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii într-o singură minte… 1000 de gânduri în 2 cuvinte !
Dacă sunt cu tine lacrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce să plâng, Din sufletul meu eşti tot ce am mai scump, Te iubesc atât de mult…
Nu plânge că s-a terminat, zâmbeşte că s-a întâmplat !
Plecat în căutarea drumului spre inima ta…
Orice drum parcurs, e mai frumos în doi…
Sunt un hoţ şi am sî îţi fur inima!

Când m-am apucat de scris/Lacrimile m-au cuprins/În batistă le ştergeam/Şi la tine mă gândeam.

D[e] N[e] D[e]…şteptule !

Hai DND… ca să nu zic mai pe româneşte JET

D[e] N[e] D[e]…şteptule !

Hai DND… ca să nu zic mai pe româneşte JET
FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT="
Mda… baga-m-aş în seamă
DND ! D(dă-te) N(nene) D(dracu)
DND… în traducere pentru tine DO NOT DISTURB
Ai treaba şi te reţin cumva?
(^_^) //)) //\\// //))
DND… o satisfac pe mă-ta ^^
Cu ocazia zilei internaţionale a oamenilor ocupaţi… DND
Don’t disturb unless I love you…
Mă scarpin la oo nu mă deranja că poate mă sperii şi le sparg !
Sunt oriunde, numai aici nu ! DND
Aaa…uf…uf.nu mă deranjaţi… în 2 secunde ating orgasmul…
Nu mă deranja ca e vai de pielea ta…
Deranjaţi-mă ! Ca altfel v-ă deranjez IO !
][_, ([]) ][_, | ][)) ][\][ ][))
Prea Busy ca să îţi dai seama că sunt on…
Don’t disturb , let masturb
Azi-noapte mi-am rugat îngerul să te păzească. Dar a venit mai devreme. L-am întrebat de ce. A zâmbit şi mi-a spus că un înger nu pazeşte alt inger !
Cine îmi dă buzz mă iubeşte
Unii prieteni sunt umbre, apar numai când e soare, aşa că ai grijă ce prieteni îţi faci
Sunt singur şi sunt sigur că şi tu eşti sigură că nu mai vrei să fii singură
Vă rog să nu va deranjaţi să mă deranjaţi… e prea mare deranjul să fiu deranjată!
Eu iubesc femeile… Dintr-o femeie am ieşit şi mă întorc în mai multe
Aş vrea să colorez pădurea, Să pot s-o fac în mii de feluri, Să pot să întâlnesc iubirea, Ce se coboară dinspre ceruri…
Tot ce e în sufletul meu este aici şi asta nu cred că se va schimba curând cum nici eu nu sunt genul care să mă schimb…
Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC !
Să trăieşti pe pământ este scump, dar include o călătorie gratuită în jurul soarelui !
Dacă îţi plânge inima după mine înghite o batistă
Viaţa E O Curvă Şi Tu Eşti Viaţa Mea
Dacă eşti bou şi vrei să te arunci de pe o clădire datorită unei fete , să te gândeşti înainte măi boule că ai coarne şi nu aripi !
Curiozitatea îi împinge pe unii să descopere America şi pe alţii să asculte la uşă…
Eşti frumoasă ca o stele. Tu mi-ai rupt inima în doi…Toate sufleturile mele bate pentru noi.
S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…
Foaie verde de bihor nu da mass că ai ignore !
Când femeia te înşeală şi vrei să te arunci de pe bloc adu-ţi aminte că ai coarne nu aripi.
Nu-s momentan la tastatură, dar dacă ţipi foarte tare la monitor s-ar putea să te aud…
Vroiam doar să ştii cât de mult înseamnă prietenia noastră pentru mine, dacă am fi pe un vapor care se scufundă şi cu o singură vestă de salvare… Mi-ar fi foarte dor de tine!
Ieşi de pe mess că îmi respiri aerul…
Am să-ţi spun un cuvânt care doare : IUBIRE, pentru el există remediu prin : dragoste, încredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu eşti tu . .
Doamne… fă-mă pasăre să mă pot căca pe toţi…
Doar Cu SaBia Şi Cu PuMnul…PoŢi Să AjuNgi NuMăRul 1
Uită-te în ochii celui cu care vorbeşti şi vei afla mai mult decât îţi spune el.
Indiferenţa ta, răneşte sufletul altora
Tu mă faci să râd, tu mă faci să plâng, tu mă faci să simt că trăiesc, tu mă faci să iubesc !
Când mi-a fost în viaţă bine ca un şarpe stăte-ai numai lângă mine, când mi-a fost viaţa amară ma-i lăsat ca pe un tren în gară prea multe vorbe n-au rost aş da orice să uit ce a fost ai plecat, plecat să fii şi la mine să nu mai vii
Aş vrea să poţi să te vezi prin ochii mei. Numai aşa ţi-ai da seama ce mult însemni pentru mine !
Nu am timp Fac Sarmale…
Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie !
Când un barbat îţi fură femeia, nu e răzbunare mai bună decât să-l laşi să o păstreze.
Viaţa e roz numai când îmbracă haine de târfă
Aş vrea să fiu cum o să fiu… aşa că lăsaţi-mă să trăiesc aşa cum ştiu…lăsaţi-mă să fac şi bune şi rele…ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele…
DND… tre` să înfing toporul în geam
Te Iubesc şi nu vreau să te pierd… voi lupta să recâştig iubirea noastră pierdută cândva…
I can`t to sleep azi`noapte Şi-am stat să learn ceva From cartea de engleză Să-ţi tell iubirea mea
Frunză verde / Rug de mur / Deranjezi, o iei în c*r
O inimă am, un singur suflet şi o petală de trandafir, ţie îţi aparţin toate trei…
DND mă împusc prin spânzurare cu scanul electric DND
Be The Best… Fuck The Rest… Be The One… Not Anyone
Numai lângă tine viaţa mea e roz…. TE IUBESC !
Mă uit la tine, mă uit la Lună… mai bine mă uit la Lună !
Ce dai băh, nu ştii să-njuri ?
A căzut şi ultima petală de trandafir… s-a uscat şi s-a pierdut mândră în toiul unei nopţi târzii de toamnă
Sex instructor, first lesson free!
Când un bărbat îţi fură femeia, nu e răzbunare mai bună decât să-l laşi să o păstreze.
Mă f**e o lene să tastez…
Hotărăşte-te odată, ce tot stai să te gândeşti? Crezi că ai să faci o crimă dacă-mi spui că mă iubeşti ?
Caută-mă în vis….. DND !
DND…..că…..BRB
Îmi este aşa de foame că mi-aş vinde părinţii pentru o bucată de pâine
Fără BUZZ că-mi deranjezi neuronii … Nu deranja dacă te simţi cu musca pe căciulă
Băieţii mari nu plâng…
Vroiam doar să ştii cât de mult înseamnă prietenia noastra pentru mine, dacă am fi pe un vapor care se scufundă şi cu o singură vestă de salvare… Mi-ar fi foarte dor de tine!
Nu pot să respir când nu eşti lângă mine, pentru că tu eşti aerul meu!
Nu am timp… Fac Sarmale…
Uneori, un picior în cap spune mai mult decât 1000 de cuvinte.
Atinge steaua de neatins şi nu-i uita pe cei care au crezut în tine…
Plecat cu gândul…la un coupe…motor mare… fără CD şi fără difuzoare…s-auzi cum urcă-n ture…prea tare…visează în continuare…speranţa nu moare…
Viata e un joc de cacao în care nu poţi folosi coade!
Domină ca să nu fii dominat!
Ca să întelegi că eşti prost trebuie totuşi să-ţi meargă mintea…
E greu să nu faci nimic… nu ştii niciodată când termini...
Punctul G la femei se găseşte la sfârşitul cuvântului SHOPPING!
Ochii care nu se văd se uită la fundul femeii tale…
Când ai suflet RĂU în tine atunci eşti privit mai BINE !
Nu voi fi un om obişnuit, pentru că am dreptul să fiu extraordinar…
Pentru mentalitatea de căcat, spun: Suck my cock! Crezi că dacă eşti bogat când te caci miroase-a LiLiac?!?!?
Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul rămâne trecut căci prezentul ştii sigur că va schimba un viitor care a fost deja…
Răzbunarea cea mai cruntă este când duşmanul tău e silit să recunoască că TU eşti mai bun şi el e mai rău!
NU mai suferiţi de FIŢE!
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Nu sunt rea, sunt smecherită şi ştiu să mă fac iubită, hai să facem o încercare, să vedem care pe care…
Nu există gânduri rele doar idei ieşite din comun la f el cum nu există nici un gând bun pe care să v-il spun…
Prea mulţi proşti pentru o ţara aşa de mică…
Nu există nu-mi place să beau… beau fără să-mi placă !
Nu există minciuni doar adevăr fără dovezi…
Nu există ceva mai rău decât cazare pe viaţă…
Visele nu ţi le dau, nu mi le poţi lua, să visez e lumea mea…
Smeel`s like weekend…
Spuneţi că nu mă suportaţi dar vă uitaţi la mine de parcă mi-aţi fi fani…
Adevărul care îi face pe oameni liberi este în cea mai mare parte adevărul pe care oamenii n-ar vrea să-l audă…
Stăm la rând? Sau toţi deodată?
Pentru orice femeie dorită de majoritatea bărbaţilor există cel puţin unul deja e plictisit de ea…
Dacă tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iţi par cuie…

Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poţi să te prefaci, ai reuşit. .
Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci…
Nu ai mai văzut mâncare de când se trăgea cu arcul !
Fiecare iubire are un balcon ca Romeo şi Julieta, pe care mai târziu se întind rufe…
Pe cine nu îl laşi să moară nu te lasă să trăieşti…

Nu-mi mai daţi sfaturi… stiu să greşesc şi singur!
Ce s-ar întâmpla dacă o maşină, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile?
Pentru fiecare 60 de secunde în care stai supărat, pierzi un minut din viaţa frumoasă pe care nimeni nu ţi-o poate da înapoi… aşa că învaţă şi tu să fii fericit şi să zâmbeşti!
E o altă zi în care mi-am pierdut ideea, moralul e la pământ şi marijuana e cheia…
Lasă timpul să treacă ca să faci treaba să meargă… nu te grăbi… vei reuşi!
Cei care încearcă să îşi înnece necazurile în băutură uită un lucru: necazurile ştiu să înnoate…
Ca să poţi să îţi depăşeşti instinctele, trebuie să ştii să îţi controlezi voinţa!
Parcă vouă nu vă placea când vă luam pe la spate, când vă trăgeam de păr şi vă dadeam palme strigaţi o doamne ce naiba sunteţi doamne…

Cei care te critică nu vor decât să te schimbe… pentru că văd în tine ceea ce ei nu au să fie niciodată !
Nici tu nu te cunoşti, cândva vei fi surprins de tine !
Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti…nu de teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le !
Când te-ai născut plângeai, iar toti cei din jur râdeau… trăieşte-ţi viaţa în aşa fel încât atunci când o sa vină clipa tu să râzi iar cei ce vor sta în jurul tău să plângă…
Nici de moarte nu am teamă, ştie lumea cum mă cheamă, când acuz şi mă răzbun ştie lumea că-s nebun…
Eşti la fel de binevenit ca şi telefonul care sună în timpul sexului
Bat covoare cu ochiul minţii !
Moderatelly Invisible…
Nu sunt singur în ploaie şi vânt. Am cei mai buni prieteni de pe pământ…
Un nimeni celebru !
Nu-mi stricaţi proasta dispoziţie !
România este o ţară în care pizza vine mai repede decât poliţia !
Numai după invidia altora îţi poţi da seama de propria ta valoare…
Din lipsă de experienţă m-am oprit la atât !
Când îi bate norocul la uşă, leneşul se plânge de… prea mult zgomot !
Am praf în ochi pentru artişti, praf în nas pentru rockerişti, praf de puscă pentru manelişti, te fac praf dacă mai mişti !
Eu sunt bogat, dar nu mă consider fiindcă îmi lipseşte esenţialul…
Dacă vezi pe cineva fără zâmbet……dă-i unul de-al tău…
Primul semn de senilitate este să crezi că le ştii pe toate…
Creierul meu abia aşteaptă să fie pus la muncă!
Diplomaţia este arta de a spune: "Cuţu, cuţu …
până ce apuci să pui mâna pe o piatră…
Dacă ai datorii financiare, cineva este stăpân pe o bucăţica din tine !
O ceartă este o întrecere în care fiecare vrea să aibă primul… ultimul cuvânt !
O vorbă bună poate ţine de cald trei luni de iarnă…
Am 2 femei în viaţă : STEAUA mea şi MUZICA…. trăieşte viaţa ta şi nu a altuia !
Cel cu limba prea ascuţită riscă mereu să-şi taie singur beregata…
Adevarata valoare a unui om este: cât l-ai preţui daca ar pierde tot ceea ce are…
Dacă nu ne pasă de viitor, nici viitorului nu-i va păsa de noi…
Nu-ţi lăsa vorbirea să meargă mai departe decât gândirea!
În orice mare iubire este şi un pic de orbire,
dar în nici una mai multă ca în iubirea de bani…
Psihologul este un tip care-ţi ia o grămadă de bani ca să-ţi pună toate întrebările pe care soţia ţi le pune gratis!
Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come…
Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu…
Nu contează lungimea baghetei…. ci magia din ea!
Nu poţi schimba trecutul, dar îţi poţi nenoroci un prezent
liniştit îngrijorându-te despre viitor…
Deşi trăim şi luptăm împreună, fiecare moare singur…
Dacă aduni toată viaţa bani de frica sărăciei, ai ajuns deja sclavul ei!
Unii oameni se tem aşa de mult de moarte că nici nu mai apucă să trăiască!
Spune-mi la ce fel de glume râzi, ca să-ţi spun cine eşti!
Adevăratul câştig în viaţă este viaţa, nu banii…
Suntem înclinati să credem nu ceea ce este adevărat,
ci ceea ce ne place…
Un om fără convingeri este un vagabond care merge spre nicăieri…
Senzaţia e unică, doza de risc e mică. Viciul meu implică doar plăcere şi dependenţă psihică…
Azi este prima zi din restul vieţii mele…
Dacă cei ce trăiesc în ţări comuniste ar avea să mănânce cât au de înghiţit,
ar duce-o mult mai bine…
Punctul tare al multor personalităţi este că au ajuns
să-şi cunoască şi să-şi depăşească slăbiciunile…
Nu ştiu care este cheia succesului, dar ştiu precis care este cheia eşecurilor:
încercarea de a face pe placul tuturor…
Trăieşte cu grijă, viaţa n-are "roată de rezervă"
Sfaturi putem da, dar minte nu!
Viaţa-i ca o târfă ce des îţi iese în faţă, ce des îţi trage plasă !
Îmi este călăuză oricine e mai nebun decât mine…
Nu merită niciodată să plângi pentru cineva, iar cine merită nu te va face niciodată să plângi!
Am căutat şi caut căutând…
m-am pomenit din vina mea să plâng.
m-am pomenit greşind…
Cea mai mare răsplată pentru strădaniile unui om
nu este ceea ce câştigă prin munca sa, ci ceea ce devine prin ea!
Cea mai sigură cale spre bucurie este să cauţi să faci o bucurie altuia…
Copiii sunt averea omului sărac…
Nu te compromite… nu te ai decât pe tine!
Oare câţi o să sufere
să cadă din picioare?
să facă remiză
când joc eu un meci mare…
viaţa-i ca 2 zaruri aruncate la întâmplare…
să te ridici, să pleci dintr-o singură aruncare…
Nu ştii ce înseamnă arta de a învinge… să fii fierbinte chiar dacă afară ninge…
Viaţa-i scurtă merită să o traieşti…. confruntă toate greutăţile ce le întâlneşti
e foarte important…. să inveţi cum să trişezi… să nu abandonezi un joc pe care îl pierzi…
Încă un an din viaţă a trecut… am trăit doar cum am vrut!
Fii elegant, nu te vinde pe nimic…
Ceartă-ţi prietenul în ascuns şi laudă-l în public!
Se vede clar pe faţa ta…că mă placi şi că m-ai vrea…ţi-ar da botul târătura…mergi închis şi taci din gură!
Dacă invidia ar produce febră întreaga lume ar fi bolnavă!
Intuiţia este o calitate a femeii care o ajută să-şi contrazică barbatul înainte
ca acesta să apuce să deschidă gura!
Primul semn al unei stări înapoiate, din punct de vedere al culturii,
este intoleranţa. Când cineva crede că numai el are dreptate…
Nimeni nu te poate ţine în inferioritate fără consimţământul tău!
Unii oameni cred greşit că opusul dragostei este ura, când de fapt este
indiferenţa!
Fiecare om mare a învăţat mai întâi că trebuie să asculte, de cine trebuie să asculte şi când trebuie să asculte!
Greşelile copilăreşti nu sunt făcute de regulă de … copii!
Un om trebuie să fie destul de mare să-şi recunoască greşelile,
suficient de destept ca să înveţe din ele şi îndeajuns de tare ca să le îndrepte!
La douăzeci de ani domneşte sentimentul,
la treizeci de ani voinţa, iar la patruzeci, judecata!
Femeile sunt ca medaliile olimpice: trebuie să lupti din greu pentru ele, apoi îţi atârnă de gât o viaţă întreagă!
Trei iezi. cucuiezi. unde-i jointul să fumezi ?
Unii oameni vorbesc din experienţă, alţii, din experienţă, nu vorbesc!
Este foarte bine că eşti un om "cu picioarele pe pământ"
Dar nu uita că trebuie să le mai şi mişti!
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea să nu le atingem,
dar ne pot călăuzi în viaţă!
Ca să ajungi mare nu este suficient să fii puternic,
trebuie să mai şi ştii cum să-ţi foloseşti această putere!
Cel mai sigur semn că cineva nu este important
este silinţa cu care îşi dă importanţă…
Nimeni nu creşte dacă îngăduie mereu altora să hotărască în locul lui!
Cine nu iartă distruge puntea pe care trebuie să treacă el însuşi!
Viaţa asta e ca hârtia igienică……….lungă şi folositoare !
De perfecţiune te-ai plictisit…dar imperfectul aduce cu el întodeauna o schimbare înfloritoare…
Înfrângerea nu este decât a celor care o acceptă!
Minţile ilustre discută idei, inteligenţele medii discută evenimente,
iar minţile reduse îi discută pe alţii!
Cel ce scrie, transmite, cel ce vorbeşte comunică,
cel ce gesticulează convinge!
Eşti inteligent dacă nu crezi decât jumătate din ceea ce auzi;
eşti înţelept dacă ştii care jumătate!
Când eşti tânăr, încerci să schimbi toata lumea;
când ai îmbătrânit, vrei să-i schimbi pe cei tineri!
A scăzut bursa la praz….. şi asta numai din cauza unei tranzacţii de căpşuni…
Dacă te uiţi sus vezi cerul, dacă te uiţi jos vezi pământul, dacă te uiţi în spate nu vezi nimic, dar dacă te uiţi în zare vei vedea o armată de succese…
Pace pe pământ şi război în pat…
Dacă barbatul ar fi bun de ceva, femeia nu l-ar înşela…
Când eram mic credeam că faima şi banii mă vor face fericit …….acum că am crescut . am realizat că aşa este !
I wanted to kill the sexiest person alive, but suicide’s a crime
De urâtă nu-i frumoasă… da-i deşteaptă, proasta dracu’…
Nu face azi ce poţi lăsa pe mâine…
Când doi se ceartă, al treilea… e martor…
Cum îţi aşterni, cum vine altul şi se culcă în locul tău…
A.R.F.E. = Arăt. Realmente. Fermecător. Este ?
Decât intelectual, mai bine un amărât de miliardar !
Dacă totul a ieşit bine, înseamnă că ai greşit undeva !
Cel ce sforăie întotdeauna adoarme primul !
Mai bine burtos de la bere decât cocoşat de la muncă !
Cine se scoală de dimineaţă, îi vede pe ceilalţi dormind !
Cine se scoală de dimineaţă doarme mai puţin !
Cine sapă groapa altuia se numeşte gropar !
Decât sărac şi bolnav, mai bine bogat şi sănătos !
Fie pâinea cât de rea, tot mai bun e cozonacul !
Cine râde la urmă, gândeşte mai încet !
Ne naştem goi, uzi şi flămânzi. De abia după aceea lucrurile se înrăutăţesc…
Când o femeie nu vorbeşte să n-o deranjezi pentru nimic în lume !
Faima existenţei umane nu constă în a trăi, ci în a şti pentru ce trăieşti
Experienţa este cel mai prost învăţător.
Ea ne dă întâi examenul şi numai după aceea lecţiile !
Eram trist că n-am pantofi, dar am întâlnit pe unul care n-avea picioare…
Dacă toată lumea este de acord cu tine, probabil că eşti foarte inteligent.
Sau s-ar putea să fii … şeful
Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele îţi pot fi fatale…
O sperietură bună realizează mai mult decât 100 de sfaturi !
Adu-ţi aminte ce greu îţi este să te schimbi pe tine însuţi şi vei întelege atunci
câte şanse ai când încerci să-i schimbi pe ceilalţi !
Este adevărat că "banii vorbesc": cel mai adesea ei ne spun: "La revedere !
Cel ce participă la jocuri de noroc se jefuieşte singur !
Învaţă şi din greşelile altora, nu vei avea timp să le faci tu pe toate !
Oamenii mari nu s-au considerat niciodată mari, oamenii mici nu s-au considerat niciodată mici!
Când te lupţi cu propria-ţi conştiinţă şi eşti învins, ai caştigat!
Cel care crede că le ştie pe toate este foarte enervant mai ales pentru noi, cei care, oricum, le ştim pe toate !
Cu cât s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vieţii noastre, cu atât mai clar ar trebui să vedem prin ea…
Înţelept este acela care trăieşte în fiecare zi ca şi cum în fiecare zi şi în fiecare ceas ar putea să moară !
Nimeni nu este atât de întelept sau atât de prost pe cât se crede…
Stai departe de oamenii care îţi micşorează ambiţia. Oamenii mici întotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac să te simţi că şi tu poţi deveni mare !
N-am să ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau să urc atât cât am să pot, prin mine…
Lucrurile nu sunt greu de făcut. Greu este să te pui în poziţia de a le face !
Sclavul nu are decât un stăpân, ambiţiosul are atâţia stăpâni câţi îi pot fi de folos carierei sale !
Lumea nu e a celor modeşti, ci a celor energici !
Două clătite se plimbau prin deşertul Sahara, deodată una se împiedică şi îi sare gemul…
Horoscopul de astăzi: Lucru= stelele îţi zâmbesc, Bani= stelele îţi zâmbesc, Iubire= stelele încă râd…
Never take life seriously. Nobody get`s out alive anyway…
Există două feluri de oameni: cei care mă plac şi cei care să se mai ducă în pola mea !
Nu-ţi lăsa gura să scrie cecuri pe care fundul tău nu le poate plăti !
Valabil !
Sunteţi în plus !
Nimeni nu moare virgin/a, viaţa ţi-o trage exact când te aştepţi mai puţin…
Pun gânduri în rânduri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nime` … nici pentru mine…
Dus cu pluta… cine vine ?
Azi nu am status…
În visele mele mereu vei rămâne… ca o scânteie care mă luminează iar când mă trezesc vreau să o iau de la început…
Prostul râde de prost că cică prostul nu prea ştie… cică dacă râzi de prost eşti mai prost ca prostul…
Trăim într-o ţară în care ţi-e greu să mai crezi în visul tău, ţi-e greu până la urmă să mai crezi în D-zeu, viaţa e doar un drum aşa cum ţi-am mai spus şi drumul meu e din nicăieri spre început !
Hai baieţi …. puneţi mâna pe lopeţi !
Nu uita niciodată să zâmbeşti că nu ştii niciodată cine se va îndrăgosti de zâmbetul tău…
Prefă-te că eşti trist şi…. bucură-te de viaţă !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astept o raza de soare ce vrea sa-mi spuna ca ma iubeste dar... asta nu va fi asa-i?\

| Gilyka a răspuns:

Ce copilaria? E perioada aceea din viata a care rizi fara motiv si faci lucruri ti-e rusine cind cresti, e perioada cind scapi doar cu un avertismenu si rar cu o pedeapsa cind gresesti.

| xRossy a răspuns:

Uite cateva care mie` chiar imi pace love struck :

Nu am nevoie de~ diamante tale ca `` sa stralucesc love struck

Sunt o fata cu ` tupeuu ` si faq numai ce vreau eu :*:X

Uita-te bine la mine :*:X! M`ai vazut?happy Hocus ` pocus ` am disparut din viata ta =p~.

Toate curvele ` se cred neveste dupa ce a stat una dedesubt si doua peste chatterbox!oh go on

Nu uita niciodată să zâmbeşti că nu ştii niciodată cine se va îndrăgosti de zâmbetul tău… :*

Am fost promisiuni ` k o sa se iubeasca pana soarele va inceteze sa traiasca:-s!:*

Acum ar trebui sa stiu mai clar ce vrei Ea are de pierdut, tu esti ok!:*"

Zici ca nu se mai poate, ca le'ai vazut pe toate. Poate ar trebui s cauti fericirea'n alta parte

Tot mai dependent!; xDaca vrei sa fie bine invata cum sa zborii. daca nu vrei sa zborii atunci o sa mOoriiii

Suntem alte generatii poti sa o intrebi pe mAta, viata-n ritm de minimal si linii mari de cOca!

Tu ai fost singura care mereu m`a ajutat m`ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m`au inecat :X:X te iubesc :X:X

Te vad cum te apropii Si cred ca stiu ce va urma Sa stii ca nu ma sperii Si chiar ador prezenta ta

Pentru ca O iubesc!\:d/N`am averi am doar prieteni care ma suna sa`mi spuna :,, Ai grija de tine, te pup, noapte buna!"

Intr-o lume unde cumperi si vinzi, O lume cu prea multe oglinzi

Daca stii pontu' cu jointu' trage fumu! Daca stii pontu' cu fumu' nu-i da drumu

Scuza-ma te rog daca sunt prea insistent, Dar tu esti ca un drog si eu sunt dependent Te respect pentru ca ai talent, te invit la dans Si la mine in apartament

Uite cum luceste pielea ei E toata unsa cu ulei Nu vrea sa stie ce vreï Danseaza pana la 3

Vreau s-alung durerea din sufletul tau stins, Vreau sa simt caldura ta... Vreau sa cred ca visul curand se evapora Si-ntr-o zi vei reveni!"

stii si tu, foarte bine ce m`asteapta acasa O felina blonda, blanda, periculos de geloasa

Inca un demon prinde puteri Si vad...ca Inca un inger vrea sa uite de el!

stiu ca iti plac stiu ca vrei sa fiu din nou cu tine stiu ca ai intors capul dupa mine altul mai destept a stiut sa faca din mine tot ce n'ai facut tu vreodata.

o poza mai veche un gand mai vechii un gand ratacit in trecut care cred ca va reveni curand e vorba despre tine numai despre tine "este un el

obesc la tini Sarutul tau inca il mai simt pe buze ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti

Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire

""Cate ne-am propus, aveam o gramada de amintiri versurile astea ti le dedic tie:"Doi ochi frumosi si un chip stralucitor a fost de ajuns pentru mine ca sa ma dobori

O Mik PrInTzEsA DoRiTa De BoRfaSi IuBiTa De Un SiNgUr GoLaNaSh

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •"

Am oprit o picatura de apa si i-am vb de tine dar ea mica si indiscreta a spus la toti si acum cand ploua aud numele tau peste tot[:X]te IubesC:X"

"• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •"

Imi place sa te fac sa simti k te urasc! E felul meu de-ati arata k Te Iubesc!

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta

Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Ne-am uitat in viitor si am vazut cea ce ne place noua!

Ai spus ca o sa ma iubesti. < 3 Te creddddd :O Acum ma inebunesti de cap, tu chiar nai vazut ca esti expirat?smug

As spune da, dar n-am dc straight face mai intrebat daca te plac raised eyebrows?laughing

Eu de obisei ` sunt optimista happy Stau mereu in pat intinsa laughingrolling on the floor [ By Tzakanyta]

Ideei pentru. statusuri?@_@? O`pssss am dat Click laughingrolling on the floor

Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji

ღஜ♥ Voi invatsa sa traiesc fara tine ♥ Si o sa ma gandesc de acum mai mult la mine ♥ Tu apartsii acum de timpul trecut ♥ Vreau sa te uit. ♥ ™ ღஜ

♥Telefonul il strang cu obsesie in mana. Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost

♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

♥Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga

♥Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

"Si Va Plange Neincetat, dOrindu`sh s` Fi Uitat…Leganandu`I Durerea O Stea, O Mangaie cU Raza Sa!:

♥Mi-e dor sa visez in doi

♥Zambetu meu e iar colorat! Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat -.-"

♥Si cu toate ca a pus punct. spunand ca s-a terminat. sufletul ei iti va sopti in gand: Nu am uitat!

♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii! 0_o

♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.

Iti pare rau. si mie. Dar nu te vreau inapoi. ***

♥Shhi nu mai regret nimic din ceea ce odata demult m-a facut sa zambesc! Shhi chiar iti
multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc! ♥♥♥

♥Hai alege. pe care o vrei? Fata care te iube$hte sau tharfa de doi lei?

♥Eu nu am prea multe. dar cate le am le merit.
gandeste-te la mine nu la cartea mea de credit

♥Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am
mai crescut
♥Ai crezut ca faci ce vrei

Dar ai scazut in ochii mei

Daca te purtai discret

Te consideram destept...

♥Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost
candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

♥Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

"A si uitat, cum ne gasisem prin multime Si nu stia, momentele alea sunt putine!

stiu ca iti plac stiu ca vrei sa fiu din nou cu tine stiu ca ai intors capul dupa mine altul mai destept a stiut sa faca din mine tot ce n'ai facut tu vreodata"

o poza mai veche un gand mai vechii un gand ratacit in trecut care cred ca va reveni curand e vorba despre tine numai despre tine "este un el""

obesc la tini Sarutul tau inca il mai simt pe buze ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti!"

Toate Curvele Se Cred Neveste Daca Au Stat O Noapte Dedesubt Si Doua Peste

Gura ta alaturi de-a mea se transforma intr-un sarut! Un sarut de-al tau e un vis, un vis pe care eu il iubesc! Te iubesc si te voi iubi mereu, iubirea mea, dulcea mea iubire

Eu inca plang, tu inca plangi Sa vii s-o facem impreuna Eu vreau sa fug, tu vrei sa fugi Sa disparem o saptamana Nu te-nteleg, de ce dureaza asa de mult Ca sa ma uiti Si s-o iei de la-nceput"

trupul tau ma fascinat..privirea ta ma fermecat..gandul meu este la tine. si nu pot trai fara tine

Ma gadesc mereu la tine. Asa in general. Pur si simplu din nimic imi zboara gandul la tine. Ma intreb atat de des ce faci. Oare cum iti merge? Cum te simti?"

Gandul imi este in fiecare moment la u, dar timpul trece din ce in ce tot mai greu si sufletelul meu te striga neincetat. Abia ast sa te vad. Te iubesc enorm de mult. Voi fi mereu numai a ta"

Ai fost un vis l-ai spulberat ai ramas cosmar tacere. si pentru ce te-am asteptat? tu ma hraneau cu dor placere dar tu nu ma iubeai atata sat imi doream eu atuncea

In loc sa fi mandru ca asa bijuterie de fata te cauta, tu ii intorci spatele si fugi! Multi vor bijuteria si nu o au

Poate nu crezi in tine oricum vei crede`n noi, Ne vom privi si maine vom fi iar amandoi:X

iti multumesc k ma mingai in felul tau iti multumesc k ma saruti in stilul tau iti multumesc k te uiti la mine k la dumnezeu"

Stii!? Poate chiar i-ar sta mai bine cu tine Pacat k tot la mine s-ar gandi si tot pe mine m-ar iubi
:X

xDak tu imi arati ca nu`ti pasa.atunci eu o sa-ti arat ca pot fara tine.>>>>>"

""Daca ma umilesc o fac de dragul tau k de-ar fi sa te pierd ce-ar fi sufletul meu mai repede la suflet as putea renunta k tin mai mult la tine decat la viata mea""

""Cate ne-am propus, aveam o gramada de amintiri versurile astea ti le dedic tie:"Doi ochi frumosi si un chip stralucitor a fost de ajuns pentru mine ca sa ma dobori"""

O Mik PrInTzEsA DoRiTa De BoRfaSi IuBiTa De Un SiNgUr GoLaNaSh

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

"• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •"

Am oprit o picatura de apa si i-am vb de tine dar ea mica si indiscreta a spus la toti si acum cand ploua aud numele tau peste tot[:X]te IubesC:X"

"• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •"

Imi place sa te fac sa simti k te urasc! E felul meu de-ati arata k Te Iubesc!

Imi Spui ca Te Gandesti La Mine Si Ma Enervezi Uite Eu Nu Ma Gandesc La Tine Eu Te Comemorez Poate Gresesc De Parca mi-ar Pasa De Fapt Imi Pasa Dar De Alt Cneva:X:X:X"

In continuare crezi ca totul iti apartine Poti sa ai orice dar nu si pe mine

Aici unde sunt acum unii ma vorbesc Nu stiu daca sa-i ignor sau sa-i pleznesc Intotdeauna pregatita pentru raul care vine Intotdeauna fericita daca treaba merge bine"

Vrei sa ne fie bine dar simti ca nu ma mai poti tine langa tine..Si te inteleg Sau macar incerc sa ma prefac M'am saturat sa aud mereu "imi pare rau n'am sa mai fac"."

dragule..ai mangleala proasta si e pacat fiindca nu sar in bratele oricarui baiat..nu sunt o sfanta, da' nici o bagaboanta imi plac baietii care se poarta bine cu o fata!"

Suntem diferiti totusi ne potrivim :X si am stat unul langa altu` cand toti voiau sa ne despartim :X:X"

au fost clipe si clipe, ai uitat sau nu, eu te-am iubit tu ai gresit si m-ai tradat vezi tu, atat am asteptat sa vedem daca intelegi, ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii ce sa alegi

Mai lasat singura ai plecat fara ati pasa de mine Acum te intorci si ai vrea sa fie bine Sa fie bine sa fie ca la inceput Nu mai este asa acum te las si eu cum mai lasat si u

Oriunde ai fi orice ai face cu oricine ai fi acum candva te vei intoarce dar te vei intoarce cand va fi prea tarziu atunci ai sa pretuiesti ce azi ai reusit sa pierzi!"

"""CreD Ca E SimplU Sa Ma DefinesC Sunt MultE FetE ProastE CarE Nu Ma CunosC Si Mereu Ma CriticA SuntetI Pe NicaierI PrimA OarA CunoastestI ApoI SpunetI[
]"""

""Nu vreau sa ma scimbi Sa ma-ntelegi Am nevoie doar de tine De lovele si de zile Banii nu ma fac O sa te tin pentru mine Si cand ne-o fi mai rau Sa ne mearga si mai bine
""

""Pt toti p cre`i intereseaza doar o parte din mine chiar nu`mi pasa nu definesk perfectziunea.Nu sunt pe bucatzi si daca nu`ti convine stanga`n prejur ma doare`n cot d tine""

""``. Priveste-ma din nou si spune-mi c vezi..defapt mai bine NU stiu ca in ochii mei te pierzi

Ce crezi u conteaza mai putin pentru noi oricum facem tot ce ne vine nu urmarim chiar deloc sa va displacem dar refuzam mereu sa va facem pe plac
""

""Si ochii care nu se vad se uita fiti convinsi Noi nu ne vedeam k ne sarutam mereu q ochii inchisi Stii si u toate astea nu trebuie s iti mai zic eu tie Daca peretii ar vorbi sigur tear cere d sotie""

"Stau si plang in fata ta, Mi se rupe inima, Sufletul nu mi-l alini, Parca suntem 2 straini!"

Chiar daca m-a inselat nu pot sa stau fara el, Mii de rugaciuni de bine le trimit acum spre cer, Il vreau acum langa mine, fiindca e golanul meu, Il vreau acum langa mine, nu conteaza bun sau rau!"

Nu esti unul de care am nevoie Ca sa raman pe picioarele mele N-am nevoie de tine pentru a reusii si a sti ce e bine pentru mn.mai sunt multi care se uita dupa mine nu esti singurul din lume"""

CReZi Ca Ma ImPReSiOoNeZi?:O DeLoOc
. Imi Dai DoOaR De INtTzeLeSsS
..Ca Ttu PeNtTRu mine Ai MuRiTt
, DeSi Nu Crezi
. AI SA VEZI!"""

Sunt perversa si tu de-abia poti sa te abti parfumul meu fin iti spala creierul din plin imi place sa te atat mereu ma joc cu focul rau pacat ca sunt prietena prietenului tau!
""

Categoric te vreau teoretic ma abtin practic ma pis pa tine

ar spune ca suntem iesite din comun ca suntem prea nebune si mult prea rebele dar impreuna am trecut si vom trece peste toate
""

Da am brigada tare:X
Fete cu valoare
Respect si onoare
Da am super echipa
Fete de elitha
Toate ne jhtiu de frica:X

te am in gand nimic nu poate sa te inlocuiasca avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca [
]

El glumeste si tu crezi El promite si tu pierzi
"

Sunt doar niste cuvinte Ce imi aduc aminte de ceea ce imi spuneai cand ne-am cunoscut. Sh inca alte cuvinte care imi intra in minte cand cu tine sunt sh imi place sa le aud.[:X]"

Nu mai insista sa-mi faci Mici cadouri Nu m-atragi Nu stiu cum sa iti explic Ca vorbele tale nu ma ating

Iar El Privindu'ma in ochi. Mi'a spus. - Iarta'ma k m-am distrus

Nu ma intreba c simt cand suntem despartiti E k si cum o parte din mine n-ar mai fi[:X][:X]"

Te sarut fitos pe sistem periculos

"[:X]De` cate ori vad visele cum se sfarsesc..de atatea ori ma ambitionez sa reusesc am drumu` meu si asta nu se va schimba se aude o voce shhhh Speranta moare ultima![:X]"

"[:X]O inima te iubeste, un suflet la tine se gandeste, doua maini te-ar mangaia. Ce zici tie ti-ar placea?

[:X]"

Am figuri, n-am ce-ti faci....Nu-ti convine? LASA-MA IN PACE!"

Hainele tale scumpe arata ca nu-i vorba de bani [-x
Faptu' ca asculti muzica asta si o arzi cu golani

Lumea da pe spate sti ca nu-i de la teqila

E de la faptul ca te misti mai bine ca Shakira :X

Dai tot ce ai mai bun din tine, ai luat foc

Pe langa tine parca toate fetele stau pe loc

Du-te tare vino lent si mai spui k n-am talent?:X

E clar ca sunt indragostita de tine, tu nai vazut ca mai adus pe cai divine:X :X:X:X?happy

Priveşte ochii mei albaştri, în ei e scris numele tău...

• Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x

:X`! [ Si cu toate astea stiu ca gresesc`Dar te iubesc la nebunie
` Fara tine sunt un nimeni`
` /

Zambeste`! Tu esti tot Ce am mai bun`[]

Daca n`ai fi tu. mi-ar ramane gol sufletu! |

El nu sup0rtă să mă vadă plângând `! Îmi spune că sunt un înger, iar îngerii nu plâng `! :-x`

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Să ştii că te iubesc oricum, oricum ai fi `! :-x`.

Fiindcă şi astăzi tu rămâi m0tivul care m`a schimbat `

Se vede în ochii ei că îl iubeşte `! :-x` || Se vede în ochii lui că doar pe ea o d0reşte `! =p~ || Se vede în ochii lor cum e să fii îndrăg0stit `! :-x` ||

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece `!:-x` // Chiar dacă nimeni nu înţelege `! :-x //

Nu poţi nega că te iubeşte `. =p~ iar tu îl adori `! =p~ :-xxxx` |

Cuvinte nu prea am `…! || Dar te am pe tinee `…! :-xxxx` ||

Îţi place când te priveşte `! Îţi place la nebunie când bate apropouri că te iubeşte `…! :-xxxx`

Mereu cu tine la bine şi rău `…! Tu ştii cel mai bine cum e sufletul meu `…! :-xxxx ~ Te iubesc `…! ~

Avem clipe împreună ce nu vrem să se termine `…! :-xxxx` =p

Cineva te simte `…! Cineva te alege `…Şii te va înţelege `…! Mereu…cineva te aşteaptă `…!
Cineva te iartă `…! Cineva te acceptă.aşa.`! :-xxxx`

Pt mine esti singuru lucru care conteaza.singurul lucru care ma mai tine in viata.:X

:-xxx `! Să nu mă întrebi de ce lumea din jur nu mai e.`! În mintea mea. Acum trăieşti doar tu `
! :-xxx ` =p~

. Printr`un sarut intens, doua inimi se unesc! Te iubesc!

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am dorit` ` ♡`. →` [ Te` iubesc` :-x` ]

#. oriunde as pleca Si oricat d departe.inima mea tot pentru` tine` va bate pentru` ca te iubesc... te voi purta in Suflet.in gand mereu ingeru` meu

Esti tot ce vreau,ce am visat,ce imi doresc
Nu-mi ajunge o viata sa-ti spun"te iubesc"

Ca in orice relatie am avut si bune si rele, dar ca cel mai frumos cuplu am trecut peste ele!

O iubire adevarata, nu se uita nicioadata

fără tine, sunt nimeni!

""Imi place chiar daca nu-mi gasesc unele cuvinte. Imi place cand spui : Te pup. Sa fii cuminte!
""

Niciodata n`ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine :X

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt

love struck Sper ca te-am ajutat :*batting eyelashes. Funda?big grin