| bombo9 a întrebat:

Scrieti-mi si mie niste statusuri de tristete!

Răspuns Câştigător
| Ceva ciudat. a răspuns:

Oricum nu mi'ai inteles niciodata durerea.Si chiar dac'ar fi fost.Ai fi ales placerea.

Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

Am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta.

Intr'o lume de cristal sunt un ciob de sticla.

A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca.

Si uite asa a murit ceva din mine.Si asta doar ca sa iti fie tie bine.

Cel mai rau lucru este sa te simti in plus, acolo unde alta data erai totul.

Sper sa-ti placa.happy
Dar nu mai fi trista. Oricea'ar fi nu merita.

3 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Tristetea trece, lacrimile se usuca, rana se vindeca, raul se uita, dar acum le simt pe toate, odata cu ele trec si eu …
As vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut …
Numai la tine mi-e gandul, nu mai vad lumina in viitor pentru ca tu mi-ai stins si ultima licarire de speranta...
Nu plang, plang pentru tine, nu gem, gem de dorul tau, nu ma injosesc, ma injosesc pentru tine … si nu imi pierd barbatia.
inima zdobita/ de tine lovita/se-ntoarce la tine/cu dor.
Mi`e frica sa spun ca nu mai esti, mi`e frica sa traiesc fara tine, dar cel mai frica e sa ma intreb ce s-a intamplat cu tine …
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil …
Credeam ca daca ai aripi : zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori.
Lacrimile spala o inima ce-i rana …

xoxohappy

| Pupily92 a răspuns:

Tot ce-a fost simplu ai lasat in urma ta
Ascult peretii reci si goi
Ce pastreaza vocea ta

Ascult cum ploaia se intoarce-n viata mea
Totul e-n umbra de cand nu mai esti in ea
Sub norii care ma-nconjoara ca un zid
Te strig... oare m-ai auzit?

| alexander_9310 a răspuns:

De sar scrie viata mea ar plange toata lumea ar citi filla cu fila si sar prapadi de mile ar citi scoarta cu scoarta si nu iar ajunge o viata 2 vieti iar trebui si tot nu sar inspravi