| anonim_4396 a întrebat:

De cate motive ai nevoie ca sa te sinucizi ?
Credeti ca aceasta actiune are consecinte? Credeti ca merita ?

Răspuns Câştigător
| Ana94 a răspuns:

Recunosc că odată când mi se părea că totul e împotriva mea aveam gânduri din astea dar mi-am dat seama că nici măcar nu trebuie să mă gândesc la asta că-s încă tânără,am toată viaţa înainte. O consecinţă a unei astfel de acţiuni ar putea fi faptul că laşi în urma ta părinţi,bunici,rude, prieteni îndureraţi care nu vor înţelege niciodată de ce ai ales moartea. Nu cred că există vreun moriv pentru care să te sinucizi că eşti tânăr, mai ai de trăit.Plus că este cel mai mare păcat pe care cineva l-ar putea face şi nici Dumnezeu nu te mai iartă. În concluzie: nu, nu merită să te sinucizi!

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Iolss):

Pff, chiar nu mi se pare un motiv de batjocura pentru ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AndreeaFarasperante):

Acestea mi se par niste insusiri pozitive, nu-mi vine sa cred ca te resping altii...

| AndreeaFarasperante a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e rau e ca si familia ma uraste