| killmereb a întrebat:

Cand se merita sa te sinucizi?

53 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata.

| ROB3RT89 a răspuns:

Niciodata,e o decizie luata in sitauti mai delicate,dar nu si cea mai buna! Viata e frumoasa si cu suisuri si cu coborasuri. Daca vrem sa vedem curcubeul,trebuie sa ne luptam cu ploaia. Daca viata e grea si ajungem la depresi, e numai vina noastra! Cu ambitie si cu vointa trecem peste tot.
Daca ajungem in impas, ne aducem aminte de vorba"cum iti asterni asa dormi" si ne resemnam, oarecum! Dar unii mai cedeaza si psihic, trist!

| IMC90 a răspuns:

Apropo, a merita nu este verb reflexiv
http://dexonline.ro/articol/Ghid_de_exprimare_corect%C4%83

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Niciodata.

| unknownn a răspuns:

Cand esti pe speed-amfetamina si ai hepatita B si C.

| Woodenpints91 a răspuns:

Din partea mea, eu îi încurajez pe toţi să se sinucidă.
Când consideri că nu mai ai ce căuta aici, poţi să-ţi pui ştreangu de gât, să vezi dacă poţi respira pe fundul Dunării, să te arunci de la minim 4 etaje...metode sunt o mulţime.
Cât despre punctul meu de vedere faţă de sinucidere: doar oamenii extrem de idioţi apelează la ea.

| Cosminovici18 a răspuns:

Nu se merita niciodata pentru ca e un pacat foarte mare si Dumnezeu nu te va ierta.

| sunshine_5685 a răspuns:

Intrebarea e daca se merita...happy Eu nu cred!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Gandul sinuciderii are ca baza o multitudine de motive, iar dezbaterea acestora nu duce la nici un rezultat corect.Eu ti-as recomanda sa cauti alte subiecte de meditatie, iar viata fizica las-o in seama celui care ti-a oferit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata. Acesta este sensul vietii, sa o traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand traiesti o viata mizerabila.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Oamenii decid până la urmă când se merită...
Mulți pierd bătălia cu ei înșiși...
Nu se merită în nici un caz ca omul să se sinucidă!

| killmereb explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

De ce? Nu-i etic?

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru killmereb):

Și eu iau în serios...
Vreau să văd la ce punct ajungi cu întrebarea asta...
Ție ți se pare că merită să te sinucizi?

| killmereb explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Daca iti doresti asta da."Niciodata sa nu te sinucizi ca o faci prea tarziu"..lupta pentru ceea ce-ti doresti ai curajul si fa-o.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Sinucide-te și spune-mi apoi dacă e etic...

| killmereb explică (pentru TheBirdOfTheHermes):

Eu vorbesc serios, nu iau peste picior.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Cand crezi tu.
Sunt multi care zic ca au ajuns la capat si se sinucid, dar majoritate renunta.
Fiecare se sinucide cand crede el ca "gata". Viata l-a despartit de dragostea vieti lui si el/ea moare fara respectivu/respectiva.

E culmea cum un om care sufera o viata rezista si un individ/individa e parasit/parasita si gate e pregatit sa se sinucida.

Merita sa te sinucizi cand crezi, daca ai ajuns sa te sinucizi, inseamna ca nu esti suficent de puternic sa rezisti in lumea asta.

| killmereb explică (pentru ZambetulNebuniei):

Dar daca aceasta lume nu-ti place? si realitatea ta este alta...Ce trebuie sa faci atunci?

Răspuns utilizator avertizat
| Maya2014 a răspuns:

Niciodata!

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Niciodata

| SinfulDesire a răspuns:

Cu prima ocazie ca dupa aia daca esuezii adua oara nu mai tupeul

| TheHeineken a răspuns:

Cand nu mai faci fata ratelor de la banca, cand te paraseste persoana iubita, cand ai pierdut unul/ambii parinti... parerea mea este ca nu merita sa te sinucizisad

| raduro1985 a răspuns:

Spunea cineva pe aici ca ai formulat gresit intrebarea: Nu "cand" ci mai bine spus "daca" se merita. Niciodata. Problemele vin si pleaca, dar viata daca pleaca nu mai vine.

| Vladimir10 a răspuns:

Niciodata!

| killmereb explică:

Esti prea prost sa ma supar pe tine.

| BiancaaaO a răspuns:

Dumnezeu ti-a dat viata, iar tu nu ai dreptul sa ti-o iei. ti-o ia El cand vine momentul.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru BiancaaaO):

Daca te sinucizi nu tot Dumnezeu iti ia viata?

| BiancaaaO a răspuns (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

Nu. :p

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru BiancaaaO):

Pai parca numai el avea puterea asta.

| BiancaaaO a răspuns (pentru HeiligKreuzAchtAcht):

Pai El ar trebui sa o aiba! nu sa ne luam noi viata! daca cineva se sinucide, nu e pentru ca asta i-a zis Dumnezeu sa faca.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru BiancaaaO):

De unde le scoateti mai?

| D3jflv a răspuns:

Niciodata nu meritadoar cand nu mai ai pentru ce lupta.

Bai ai grija lasa cutitu jos rolling on the floor

| D3jflv a răspuns:

Niciodata.Exceptand cand te paraseste iubita.Nu glumesc daca iti pierzi spiritul de lupta.NU RENUNTA deci

Lasa cutitu jos cutitu ca nu-i de gluma rolling on the floor

| sweetheart16 a răspuns:

Când viața ta ajunge un paradis.
Când trăiești fericirea supremă.
Când simți că ești prea bun pentru lumea asta.
Atunci merită să te sinucizi. Adică NICIODATĂ!

| Andrei_Iascu_1998 a răspuns:

Vineri 13

| maia10 a răspuns:

Absolut NICIODATA, chiar si cand patesti cele mai groazice lucruri!

| diamantany a răspuns:

Niciodata nu merita sa te sinucizi. Nasa mea acum de 6 luni sa sinucis dar ea nu s-a gandit si la cei dragi ei. La copii, la nepoti ce durere le a facut si cata suferinta a lasat in urma. Cand un on vrea sa faca o asemenea lucru sa se gandeasca si la cei dragi si in primul rand la Dumnezeu ca el la creat.