| denysame a întrebat:

Credeti ca se merita sa te sinucizi pentru cineva fff drag?[cum ar fi prietenul?] Eu cred ca da...Nu vreau sa ma credeti nebuna. dar am luat razna putin de cand nu mai vb cu prietenul meu Nu vreau comentarii aiurea sau urate...2 INTRB: 1.Credeti ca merita sa te sinucizi pentru cineva fff drag? 2.Credeti ca am nevoie de un psiholog?

Răspuns Câştigător
| bianka93 a răspuns:

Pai nu merita sa te sinukizi pentru nimeni si nimic.pentru ca viata e frumoasa si merira sa tio traiesti pana la capat.si ai nevoie de un psiholog care sa te ajute sa treci peste asta, fudabig grin

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu te sinucizi pentru cineva anume, te sinucizi pentru ca ai probleme psihice.In functie de gravitatea lor avem:
a)psiholog
b)psihiatru

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna draga mea

nici prin gand sa nu-ti treaca asa ceva...nu este bine sa te sinucizi pentru nimeni, cu atat mai putin pentru unul care nu te merita, viata e frumoasa si merita traita cu greutatile eiwinking

si inca ceva, stii vorba aia : dupa ternuri si dupa baieti sa nu alergi niciodata ca intotdeauna vin altii...asa ca stai linistita cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te aprecieze cu adevarat! te pup si ai grija de tine

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Uite. sa stii ca nu merita sa te sinucizi pentru nimeni. viata e un dar, si tu nu ai dreptul sa il refuzi. baietii vin si pleaca, dar tu nu iti mai poti relua viata odata moarta! da ai nevoie de un psiholog sincer, si nu mi=o lua in nume de rau dar cateodata e mai bine sa vorbesti cu cineva care e in afara cercului tau de viata si care poate gandeste mai rational. niciodata sa nu faci acest pas fiindca cale de intoarcere nu mai este. fi sigura ca o sa iubesti iar pe cineva si cu timpul iti vei uita prietenul de care vorbesti acum asa ca nu, nu merita nimeni sa te omori pentru el indiferent de cine or fi. pretuieste-ti viata si bucurate de ea,.

| Mya a răspuns:

Sunt foarte curioasa de ce afirmi tu ca merita sa te sinucizi pentru prietenul tau, apoi iti voi spune daca ai nevoie de psiholog, ori nu!

| pwp a răspuns:

1.eu nu m-as sinucide decat pentru mama, nu pentru un baiat
2.nu cred ca ai nevoie, asta este parerea ta!

| devilll a răspuns:

M-am gandit si eu candva ca ar fi o alternativa dar a fost destul ca mi-am pierdut ambii parinti cand am fost mai mic iar pentru familie ar fi un soc destul de mare nu mai vreau sa treaca prin ce au trecut

| Loredana_4793 a răspuns:

1)Nu prea merita sa te sinucizi pentru cineva, gandeste-te ca sunt foarte multi tineri care sufera de anumite boli, care isi numara zilele, care ar da orice sa traiasca cat mai mult, sa aiba un viitor, nu iti lua viata pentru un iubit, va veni altul(chiar daca iti va fi greu o perioada), si altul pana il vei gasi pe cel mai potrivit pentru tine. Gandeste-te ca vei lasa foarte multa durere in urma ta.
O intrebare pentru tine:Cine e pe primul loc in viata ta, parintii sau iubitul? raspunde in sinea ta la intrebarea asta si asa vei gasi raspunsurile la nedumeririle tale.
Nimeni nu iti poate spune ce sa faci cu viata ta, asta numai tu decizi, dar mereu cand ai doua variante(in cazul de fata sa te sinucizi sau nu)alege-o pe aia cat mai pozitiva, fii cat mai optimista in viata, una ai si traieste-o din plin.
2)Daca simti nevoia, sa primesti un sfat de la o persoana din exterior, te poti duce la un psiholog cu cea mai mare incredere.Nu vei avea nimic de regretat.
Mult succes in viata! Te pup!

| DorelSudoru a răspuns:

rolling on the floor lets go iesi in oras si cauta altul ca sa te calmezi xD

| alexgogo a răspuns:

Raspuns: 1. nu 2. da

| seawolf a răspuns:

Pai ce mai stai da-i drumu cine te tinelaughing)rolling on the floor

| cosmina05 a răspuns:

1. nu se merita. daca nu vrea sa mai vorbiti inseamna ca nu te-a meritat.cu timpul iti vei reveni; 2. daca vrei sa mergi ar fi bine. te vei simti altfel.sa mergi la psiholog nu e ceva rau.

| deutza a răspuns:

Denysame crede-ma ca asa ma gandeam si eu, dar pana la urma de ce sa te sinucizi? Daca tu vrei sa te sinucizi inseamna ca el a gresit fata de tine, deci nu te merita.Nu ai nevoie de psiholog ci sa vorbesti cu o prietena despre problemele tale. Daca se agraveaza mult situatia da du-te la psiholog, dar daca vezi lucrurile pozitive atunci o sa ti se scoata din cap faza cu sinucisul

| greenmile00 a răspuns:

Mai, scuze acum ca eu chiar rad. Am inteles ca nu vrei tu comentarii urate, dar parerea mea e sa te trezesti la realitate. Cum draq sa te sinucizi ca nu mai vb cu pretenu? Da fa-ti altu! Uite-te si tu in juru tau cum se imbarliga atatia cu atatea, si se despart si merg mai departe si le e bine si sunt fericiti! Ei nu sunt tot oameni? sau esti tu mai speciala, si nu poti decat cu un, si daca nu merge cu asta, hai la 2 m sub pamant, ca-s rame acolo si compania mai placuta.

Da, du-te la un psiholog, serios. Vorbeste cu el, ca genu asta de idei nu sunt normale. Fara suparare. Sunt total aberante!
Auzi, sa te sinucizi pentru o p.la... pffff, si pun pariu ca ai si 15-16 ani cand nici nu stii ce-i aia iubirea laughing)

| RossSaid a răspuns:

2 da... urgent

| monyk_8870 a răspuns:

Nu merita sa te sinucizi pentru nimeni, viata e atat de frumoasa iar baieti sunt o multime, gandeste-te ca nu a fost sa fie, alunga-ti gandurile astea prosteti din cap, si savureaza viata asa cum este ea cu bune si cu rele, take care