| Duutsie a întrebat:

De cateva saptamani ies cu un baiat. Ma ia in brate, ma pupa pe obraz, ma ia de mana, dimineata ma suna sa ma trezeasca si seara imi trimite mesaj sa-mi spuna noapte buna. Iesim detul de des, vorbim toata ziua pe mess sau la telefon. Ieri, in schimb, stateam pe banca si s-a apropiat de mine si m-a sarutat de doua ori. Seara mi-a trimis mesaj spunandu-mi ca are prietena si ca a fost o greseala oarecum. Noi am hotarat sa ramanem la fel de apropiati, si dupa ce voi termina si eu cu examenele de anul acesta si voi ajunge la liceu, poate va veni momentul. Insa astazi face 9 luni cu prietena lui si nu prea vrea sa renunte la ea. Eu ce sa fac? Nu vreau sa ma bag intre ei, dar nici sa-l pierd. Il plac, si m-am gandit ca ar fi bine sa am rabdare, sa ajung la liceu. Mi-a promis ca va veni la balul meu cu mine (fiind in acelasi liceu cu mine) si ca va fi alaturi de mine indiferent daca nu suntem impreuna.

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Dacă te-ar plăcea cred că ar renunţa la prietena lui pentru tine. Dar dacă e cu ea de... 9 luni. 9 luni nu sunt totuşi de ici, de colo. E clar că ţine la fata asta, nu crezi? Faza cu sărutul şi însoţitul la bal, etc... nu ştiu, s-ar putea să profite de tine. Ai grijă!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va veni la tine apoi se va duce la alta asa se termina povestea.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Stai deoparte momentan. 9 luni inseamna destul de mult probabil pentru el. Daca te place va gasi curajul si puterea sa se desparta de actuala, daca nu, inseamna ca nu a fost decat o atractie de scurta durata.

| Denysa16 a răspuns:

Daca intr-adevar te place o sa ramana trebuie sa aleaga!