| Notty a întrebat:

De ce am devenit o generație de sinucigași?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din cauza eșecurilor care ni le dă cu multă dărnicie societatea prin cei care ne conduc!
Pa, pa.

| ROB3RT89 a răspuns:

Pentru ca suntem prea lasi si incapabili sa ne rezolvam problemele.Am uitat ce insemna optimism si e mai usor sa ne plangem inloc sa gadim logic si sa gasim o solutie sa ne rezolvam problemele!
Unii care predind ca se sinucid, o fac doar sa capte putina atentie.
Multi chiar stau prost cu psihicul si greutatile vietii le pun capac!

| Holocaust a răspuns:

Nu-i chiar o generaţie de sinucigaşi, dar da, rata suicidului a crescut destul de mult faţă de acum câteva decenii.
Personal, eu dau vina pe societate(sunt destui care au observat în ce hal involuează societatea din anumite puncte de vedere). Prea multe reguli impuse, prea multe prejudecăţi şi prea multă ipocrizie... Unii pur şi simplu se satură...şi e de ajuns un moment de neluciditate pentru a lua decizii ireversibile.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu e chiar o generatie dar din ce in ce mai multi tineri apeleaza la sinuccis ceea ce nu e BINE.
Dumnezeu spune clar.
Sa nu ucizi.
Unii oamenii uita ca au un Creator ca poate sa apeleze la El in caz de ajutor.
E pacat ce se intampla.
Eram gata să răspund celor ce nu întrebau de Mine, eram gata să fiu găsit de cei ce nu Mă căutau; am zis: „Iată-Mă, iată-Mă!" către un neam care nu chema Numele Meu.
Isa 65.16

Dumnezeu spune.
Nu te teme, căci Eu sunt cu tine; nu te uita cu îngrijorare, căci Eu sunt Dumnezeul tău; Eu te întăresc, tot Eu îţi vin în ajutor. Eu te sprijin cu dreapta Mea biruitoare."

Lumea e regatul celui rau, iti poti da seama!
De aceea, oamenii sunt deceptionati de TATAL MINCIUNII.

| geoka23 a răspuns:

Tu crezi ca asa este generatia asta sinucigasa? Eu cred ca e mai buna decat precedenta cel putin am intalnit multe persoane din generatia asta ce a lasat preconceptia departe si au inceput sa acepte lucruri si oameni diferiti, asta e un lucru bun.

| Mădă0611 a răspuns:

Si ce e rau in asta? Nu ma refer la cei care tot/doar "ameninta". Tot citesc pe net despre Macaulay Culkin, n-as vrea sa fiu in locul Milei Kunis.
Si nu vad unde e lasitatea, iti trebuie curaj sa mori.

| M25M a răspuns:

Nu este o generatie de sinucigasi ci mai degraba de superficiali care vor sa fie in centrul atentie.

| KristalPop a răspuns:

Prea mult spus "sinucigaşi"...

| Delicacy a răspuns:

Sinucigaşi e prea mult spus.Nu a apelat mai nimeni la această metodă, ei doar aruncă presupuse ameninţări, cerşind atenţia celorlalţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca suntem prea lasi sa mergem mai departe cand dam de greutati si de oameni rai si nepasatori care sunt la tot pasul.

| HighDefinition a răspuns:

Nu sunt sinucigasi ci oameni invidiosi.
Acest lucru este datorita crizei in care ne aflam.

| ooolifeoolol a răspuns:

Deja Vu?
Unora le e grea viata, la altii le vine de la prea mult bine, lol.

| ImiPlacToate a răspuns:

Pentru ca e frica ca ii apuca sfarsitu lumii care nu exista laughing