| 03Didy03C a întrebat:

De ce americanii nu au nevoie de caiete la scoala sau au nevoie decat de unul? thinking Ma uit la multe fete americane pe youtube care fac school supplies haul si la toate am vazut maxim 1 caiet. De ce? Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Pentru ca auun sitem educational mult diferit de al nostru. Ei incerca sa educe copii la scoala in timp ce in majoritatea europoi copilul megere la scoala ii se toarta o tona de informatii intr-un caiet si are doatoria sa vina acasa si sa invete pe de rost ce scrie acolo.In state temele nu sunt ca si la noi. Se dau eseuri si teme practice care de predau in format a 4 sau prin porezentari multimedia.Sunt oarecum mai moderni si mai practici decat noi pana in punctul mediocru.Din nefericire cei care vor exelenta trebuie sa mearga la o scoala privata pentru ca o scoala publica prezinta un obstacol pentru ei.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se complica mult in scris si e posibil ca multe teme le fac pe internet doar au hi-tech in multe domenii

| doreal a răspuns:

Am impresia ca ei au dulapuri la scoala unde isi tin toate cartile.

| nlko a răspuns:

Un singur caiet?!
Mie nu imi ajunge un singur caiet nici macar la matematica pentru o luna.
Cred ca fac multe pe internet.

| 03Didy03C explică:

Da, dar nu inteleg, au un singur caiet pentru toate materiile?