| Chawki a întrebat:

De ce atâta răutate, duşmănie, ură?

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Pentru că am uitat cum să oferim dragoste, cum să vedem cele bune din om mai întâi.

6 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Lumea e rea, de aia.

| zurick a răspuns:

Ba nu.Astea sunt intalnite la toti.Pentru ca au inceput sa fie apreciate persoanele cu acestea si pentru ca noi facem ce vedem ca fac si ceilalti(papagali)
PS.Sunt singura care recunoaste ca are o puternica sete de ura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu?

| david1234567890 a răspuns:

Eu nu știe... stai, despre ce răutate, dușmănie și ură vorbim? Nu e!

| punkbuster9988 a răspuns:

Aceste trei sunt intalnite la persoane cu afectiuni psihice/persoane cu probleme in familie sau cu prietenii/persoane complexate care se considera inferioare.Cei care nu renunta la rautate, dusmanie, ura n o sa si vada niciodata problemele, iar acestea o sa se agraveze.Mai pe scurt:isi fac rau singuri.

| pilifalexandru a răspuns:

Dorinta naste frustrare si rautate.