| luetA a întrebat:

De ce ateii sunt impotriva celor care cred in Dumnezeu si incerca sa-i faca pe unii sa nu creada in el? Si eu sunt ateu dar totusi nu pot sa-i inteleg pe unii.Pana la urma daca nu ar fi el nu stiu ce s-ar alege de noi(ex. razboaie, crime, violuri etc). Nu cred in el dar cred ca este poate singurul lucru care asigura stabilitate si pace intre oameni. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Gospell a răspuns:

Acei atei de care zici tu, sunt putin obsedati sa manipuleze lumea cum vor ei.

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Ceea ce afirmi nu are nici o logica, multe razboaie sunt din cauza religiei daca nu ai observat.
si exista crime, razboiuri etc, nu vreau sa discut acum despre ceea ce inseamna sa moara oameni nevinovati.

| MariuZ a răspuns:

Ai intrebat o prostioara. Ateii nu cred in Dumnezeu... cum poti fi impotriva a ceva ce crezi ca nu exista? E ilogic.

| denisa0906 a răspuns:

Ei bine eu cred in El asa d mult incat nu as putea sa traiesc fara El a, El face pace pe pamant.tongue ni atei stii km is. ei nu il cunosc si probabil de aceea sunt asa

| Incubus a răspuns:

Nu nu cred

| luetA explică:

Imi cer scuze pentru greseala, nu am nici o scuza.Reformulez.De ce ateii sunt impotriva celor care cred in Dumnezeu si incerca sa-i faca pe acestia sa nu ma creada in el?

| luetA explică:

The Anonim ''Vei da socoteala in fata lui''? Practic nu iti da de ales si e normal ca majoritatea sa creada de frica.

Răspuns utilizator avertizat