| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci, cand dau o cautare pe TPU (sus, in casuta "Cauta"), nu-mi apar chiar toate postarile (nu ma refer la cele vechi), care contin cuvantul solicitat? De exemplu, o data la cateva zile dau o cautare pentru "NOname", ca sa vad daca cineva mi s-a adresat pe site. Insa in timp accidental descopar si alte intrebari si raspunsuri, care contin numele meu, dar cu toate astea nu apar la cautare. De ce casuta "Cauta" nu-si indeplineste functia, cum ar trebui? Ce as mai putea face, ca sa gasesc mai usor si TOATE postarile, in care se vorbeste despre mine/cu mine?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca programul de cautare pe TPU este destul de slab, am dat si eu cateva cautari cu anumite cuvinte ori expresii si mi-a afisat rezultate aiurea. Incearca o cautare pe Google cu "utilizator TPU NOname" si vezi cate rezultate o sa obtii. Numai bine!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@ioandelasal, @Legiuitoarea, dragii mei, am incercat acum sa dau o cautare pe Google: "NOname", "utilizator TPU NOname". Dar, din pacate, apar numai informatiile esentiale, nu si postarile celor de pe TPU, adresate mie. Sunt directionata catre pagina mea principala sau catre rubrica "Raspunsurile mele". Iar sa gasesti si alte intrebari/raspunsuri, in care apare cuvantul NOname, pare aproape imposibil, desi m-am convins, ca sunt zeci de astfel de postari. rolling eyes Puteti incerca si voi, dand o cautare pentru nick-name-urile voastre.
@smaranditza, draga, din pacate, pe e-mail primim doar notificarile, legate de raspunsurile celorlalti la intrebarile noastre (proprii), si de intrebarile, postate de catre prietenii nostri. Nu suntem anuntati atunci, cand ne citeaza cineva, cand numele nostru este postat undeva pe site.

NOname
| NOname a răspuns:

@morena, nu m-ai inteles foarte bine. Vreau sa aflu, unde pe site apare: "@NOname" (asa cum te-am replicat si eu mai sus, ca sa poti gasi aceasta postare) sau simplu "NOname". N-am nevoie de TOATE intrebarile prietenilor mei. Caut DOAR postarile (intrebarile, raspunsurile), in care apare numele meu, si cum lista e destul de lunga, mi-e foarte greu sa le gasesc. Atunci cand dau o cautare, imi apar doar in jur de 30% dintre toate postarile recente. Dar iti multumesc din suflet, ca ti-ai dat silinta, ca sa ma ajuti! O seara placuta si numai bine!

NOname
| NOname a răspuns:

@XoXo, din pacate pe TPU putem sa cautam doar cate un singur cuvant (fara spatii, fara semne). Am incercat si eu sa dau o cautare pentru o fraza, si nimic. Nu functioneaza. De exemplu, cei care au nick-name-ul format din 2-3 cuvinte, nu vor putea sa dea o cautare pentru numele sau. La fel si nick-name-urile prea comune pot sa creeze probleme in aceasta privinta. Degeaba te-ai numi, sa zicem, "Fundita", din moment, ce site-ul este arhiplin de acest cuvant. oh go on

P. S. Si eu mai nou de foarte mai multe ori dau clic pe "Urmareste intrebarea", ca sa fiu anuntata in caz daca apar noile raspunsuri, in idea, ca unele dintre ele pot fi adresate mie. E destul de utila si functia asta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se pare că nu este deocamdată o arhivă pe site.
Sfatul meu este să scrii direct pe google numele tău de user așa cum este aici și ai să găsești mult mai ușor!
Succes.
Pa, pa.

| smaranditza a răspuns:

Salut, NO; eu am lipsit ceva timp de pe aici... ma bucur ca te regasesc
; cat despre intrebarea ta, cred ca cel mai simplu este sa iti verifici mereu posta electronica; cel putin la mine apare in posta cam tot ce ma intereseaza
te pup

| ριтʏcнα a răspuns:

Avand in vedere ca eu am un nume de care se intreaba toata lumea(ce inseamna xoxo-pupici si imbratisari) nu prea pot cauta.stiu.si eu am avut o problema.am gasit o intrebare destul de interesanta si n-am apucat sa dau click pe "urmareste intrebarea". si cand am dat o expresie din intrebare la cautare :straight face nimic.

| GyeBaek a răspuns:

Pai poate ai prea multe iar pe cele recente leo sters.

| morena a răspuns:

Cand te loghezi ai dedesubt, intrebarile mele, raspunsurile mele etc prieteni! si eu acolo i-mi gasesc tot ce am postat! iar raspunsurile, cum te-am gasit acum, imi vin pe id-ul de pe mess! pentru ca mi-ai te-am adaugat la prieteni! Deci cauta aliniatele, de pe stanga ecranului, unde esti logata! apoi mai jos sunt categoriile de intrebari! Singura le-am descoperit si eu, si inca nici eu nu prea le inteleg pe toate! SUCCES

| weeds a răspuns:

Stai linistita! Nu vorbeste nimeni despre tine fara sa afli.

| Tenchiu a răspuns:

Din pacate, nu se poate face nimic, stiu si eu de problema asta... poate in curand se v-a rezolva cu asta. SPer...
:*