| XxXxMariusXxXx312 a întrebat:

De ce atunci cand imi detecteaza un virus cu "avast antivirus" nu mi se mai deschid direct programele, jocurile etc? Cand dau dublu click sa deschid un joc sau ceva... imi apare ca si cum as fi dat pe "open with" sa deschid cu nu stiu ce!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca deja te-ai virusat! Pentru ca nu te uiti ce instalezi! Pentru ca dai Next ->Next -> Next cu ochii inchisi sau fara sa citesti!
Scaneaza pc-ul cu MBAM.
Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

| XxXxMariusXxXx312 explică (pentru neluL):

Am si... MalwareByte Antimalware

| neluL a răspuns (pentru XxXxMariusXxXx312):

Scaneaza cu el din Safe Mode!