| SonicTheHedgehog a întrebat:

Mi-am pus antivirus avast si cand dau la unistal programs avast imi detecteaza un virus si cand deschid PC-ul imi apare numai wallpaper-ul si nu pot face nimic. Cand nu aveam avastul mergea perfect. Ce pot face sad

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu avast e de vina ca ti-a gasit virusi in PC. Nu ai avut antivirus si ai instalat programe care aveau virusi. Acuma cand ai instalat un antivirus i-a gasit. Daca nu poti intra deloc in PC si nu-ti arata decat wallpaper-ul, reinstaleaza Windows-ul si de data asta imediat instaleaza Avast. Asa ai sa vezi cati virusi ai, o sa-i stearga si scapi de ei.
Mai poti incerca sa intri in "safe mode"
si sa incerci sa dezinstalezi ce vrei.

| njohn a răspuns:

Eu folosesc ca antivirus Microsoft Security Essentials de un an si ceva si nu am nici o problema, bineinteles ca am avut destule probleme cu celalte programe antivirus pana l-am gasit pe acesta, deci parerea mea is varzaaa si avastu, avira, nod32 care iti strica windowsul degeaba=cele mai proaste programe antivirus

| njohn a răspuns (pentru njohn):

Si consuma resurse la greu

| SonicTheHedgehog explică:

Am rezolvat deja problema... Am sters AVAST-ul si mi-am pus alt antivirus cu licenta si nu aveam niciun virus. Nu aveam niciun program cu virus si jocuri doar de pe steam.

| xcamaradx a răspuns:

Https://www.malwarebytes.org/ fa curat cu asta, apoi ne auzim daca mai ai problema