| anonim_4396 a întrebat:

De ce au cei din provincie pică pe bucureșteni? Nu zic de rău, si eu am pica pe bucuresteni, desi sunt unul dintre ei :'(

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

Dacă România ar fi un corp uman, Bucureștiul ar fi o tumoare.

P.S. Ironic, unii dintre cei mai buni prieteni ai mei sunt bucureșteni laughing

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca doar in Bucuresti se intampla asta.De obicei peste tot se gaseste cineva din provincie sa aiba o problemă cu cei de la oras pentru ca sunt mentalități diferite.
Eu momentan stau la tara si nu sunt privită tocmai bine. Femeile se irita in preajma mea, bărbați sunt mai curioși si ciudați.Mi se scot tot felul de vorbe si eu chiar nu sunt genul ce sa dau curs sau sa ma dau in grande.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Lasă ca in secret orășenii vor sa stea la țară... sau macar la casa :'( Mult respect si sanatate, Nat!

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt orasanca, dar nu prea vreau sa stau la tara sincer laughing.Si eu imi fac casa acum dar langa oras.

| Wr3nch a răspuns:

Cred ca e faptul ca din pacate majoritatea am intrat in contact cu arhetipul bucuresteanului tipic. Plin de el, lipsit de cei 7 ani de acasa si mandru ca e ''nascut si crescut in Bucuresti'' de parca orasul ala ar fi o referinta pentru ceva.

| Sofer a răspuns:

Nici eu nu am înțeles asta. Ce au Bucureșteni?

| siriusblack98 a răspuns:

Cred ca aici ma incadrez si eu, desi stau foarte aproape de Bucuresti si ma duc zilnic cu treaba acolo. Problema mea cu bucurestenii este ca sunt extrem de nesimtiti marea majoritate. Pe indieni nici nu-i mai includ in discutie ca aia au ramas in neolitic cu educatia. Revenind, eu in cea mai mare masura am o problema cu ei in trafic si in special cu taximetristii bucuresteni. Deci asa ceva...am condus prin toata Romania dar nesimtire in trafic cum gasesti in capitala nu vezi in alta parte. Iti taie fata fara semnal, fara avarii; daca nu te bagi in secunda in care vrea ghiolbanul din spate care claxoneaza ca disperatul ca se grabeste la mall, te depaseste cu prima ocazie si iti pune frane; trec pe rosu unii din ei; nu acorda prioritate la trecere; nici nu se face verde la semafor si deja clxoneaza 3 idioti din spate; soselele foarte aglomerate, in principiu se circula pe doua benzi aproape peste tot dar mereu se gaseste unul care se parcheaza fix in fata ta pe prima banda si isi pune avariile iar apoi te chinui sa te bagi in coloana de pe banda 2. Un bucurestean il recunosti in trafic si daca esti in Suceava. Daca pe o sosea cu 2 benzi pe sens, libera, vezi un BMW pe banda 2 ca iti merge cu 60km/h si nu se da pe banda 1 iar cand incerci sa-l depasesti pe prima banda accelereaza doar ca sa nu te lase, e clara treaba. Deci au niste gesturi care-i definesc ca oameni.

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Dau in doua saptamani traseul pentru permis, in Bucuresti, si mi-e frica de mor -_-

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

De curiozitate, cat mai dureaza o programare pentru traseu in Bucuresti? Saptamani? luni?

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

La mine a fost cam o luna jumatate de cand am dat sala. Dar consider un mare noroc.

| ShaOfHatred a răspuns:

Tocmai ai făcut aproape tot restul țării provincie. Cam tu ce crezi?

| anonim_4396 explică (pentru ShaOfHatred):

Haha, corect! Pai nu am stiut cum sa zic, eu asa am auzit zicându-se. Altfel cum puteam sa zic, cei din afara Bucurestiului? Asta ar fi sunat ca si cum as zice Bucurestiul si restul lumii laughing Asa ca imi cer iertare

| anonim_4396 explică (pentru ShaOfHatred):

Restul tarii e provincie.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniștit, n-am treabă, că știu cum stau lucrurile rolling on the floor)

| ShaOfHatred a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă România ar fi un corp uman, Bucureștiul ar fi o tumoare.

P.S. Ironic, unii dintre cei mai buni prieteni ai mei sunt bucureșteni laughing