| SpoiledBrat a întrebat:

De ce au fost evreii exterminați? Mereu m-am întrebat asta și nu am primit niciun răspuns concret

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Pentru ca erau diferiti, aveau o religie diferita, au fost gasiti mereu ca tapi ispasitori. Inca din Evul Mediu cand au fost acuzati ca au adus ciuma in Europa si alte prostii.

| EestiSodalane a răspuns (pentru Dismally):

laughing laughing
Nu. Nu te apuci sa faci genocid doar pentru ca un grup de oameni "sunt diferiti". Istoria ar trebui studiată mai atent, fără sa ne dăm noi cu părerea.

| Dismally a răspuns (pentru EestiSodalane):

Ba chiar te apuci, in vremuri de criza exista mereu un "dusman de clasa" fie ca sunt evreii, fie ca sunt comunistii, fie ca sunt nazistii, burghezii etc. acestia nu prea au legatura cu problema reala a sistemului, e doar o incercarea de deviere a atentiei de la lucrurile care merg prost si incercarea de unire a natiunii intr-un scop comun, fie el si unul gresit.

| EestiSodalane a răspuns:

Dacă ar fi fost exterminati nu ar mai fi existat azi evrei.

Dar o să mă prefac că întrebarea ta a fost formulată mai bine. Să zicem că de fapt voiai să întrebi "ce a avut Hitler cu evreii?"

Și răspunsul concret este extrem de simplu: aproape toți comuniștii din Germania și Europa erau evrei. Informează-te despre revoluția violentă din 1919 în Germania. Comuniștii au atacat Germania slăbită și înfrântă de primul război mondial. Cine au fost comuniștii care au atacat Germania? Rosa Luxemburg, Paul Levi, Eugen Leviné, Leo Jogiches, Gustav Landauer. Și mulți alții. Toți evrei.

De asemenea merită menționată Revoluția Bolșevică din Rusia în 1917. Undeva pe la 80-90% din guvernul Bolșevic chiar după revoluție a fost... ghici! Evrei!

Aici ar fi de menționat personaje importante în revoluția bolșevică precum Grigory Zinoviev, Lev Kamanev și desigur... Leo Trostsky.

Și pentru cine nu știe, Karl Marx însuși, cel mai influent ganditor comunist a fost evreu.

| LisaJulie a răspuns:

Mulți spun ca pentru averi! Evreii în general sunt foarte deștepți și bogați dar nu prea își arata averile! Au fost exterminați ca să li se confiște averile și pentru ca mulți naționaliști credeau ca locul lor nu e în Europa

| MistarGoGu a răspuns:

Sa zicem mai bine influența LOR in sistemul financiar -bancar, medical, media-comunicații &&& much more.
Evreii NU se imprumuta între EI CU CAMATA! *( DOBANDA ) O percep doar de la GOYM adica alte nații in afara de evrei! Marile companii farmaceutice au in componența acționari evrei mai pe fata sau mai pe ascuns *( prin firme paravan ). Cum in trecut NU erau lăsați sa muncească au dezvoltat camataria si comerțul lucruri considerate de crestini ca " pacatoase " iar EI au profitat la maxim!

| MistarGoGu a răspuns:

Rotschild *( In germana rot = rosu / schild = scut deci scutul rosu ) blazonul familiei ) este CEA MAI bogata familie de bancheri din lume administrand la nivel mondial proprietati si active de vreo 40 TRILIOANE $ sigur tot cu rădăcini evreiesti. Asa ca sa iti faci o idee despre puterea si influența lor.