| Floryn9 a întrebat:

De ce cand baietii saluta fetele ele raspund de fiecare data cu "buna"? Asta mi-a zis un prieten si nu l-am crezut, dar dupa am observat si eu asta...

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ala e stilul lor de a saluta, femeile cu buna si baietii su noroc sau salut

4 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Care este ideea? Si cum ai vrea sa-ti raspunda? "Buna ziua, buna seara, noapte buna, buna dimineata? sau saru'mana?! "

Eu raspund cu "buna", "servus", uneori cu "salut". Depinde de persoana! Tu cum saluti?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu prea te saluta fetele tongue

buna e prescurtarea de la buna ziua/seara/dimineata. E o prescurtare care arata apropierea, faptul ca cei care se saluta astfel, sunt cel putin cunostinte apropiate daca nu prieteni.

| AtateaConditii a răspuns:

Mai zic si ceau cateodata daca te incalzestetongue

| DumyDumytryta a răspuns:

Pai nu e asa. Eu nu raspund cu "buna"... In fine, fetele nu observa anumite chestii pe care le observa baietii si sunt cu adevarat prostesti. adica, nu au voie sa raspunda asa? Poate asta e replica lor. Dar in fine, nu ai fost cu ele tot timpul peste tot si mereu ca sa vezi daca spun doar buna. Sincer asta e parerea mea.