| RAY a întrebat:

De ce cand esti bun esti luat de prost?

6 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Fiecare trebuie tratat dupa cum merita! Nu trebuie sa fi bun cu cineva care nu iti arata acelasi respect!

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru ca doar atunci oameni au ocazai sa profite cu adevarat de tine.

| W3R4 a răspuns:

Pentru că oamenii profită de bunătatea ta, şi de faptul că (de exemplu) îi ajuţi de fiecare dată când ai ocazia...iar prin asta, da, te consideră prost. Doar pentru că eşti "prea de ajutor".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca oamenii buni sunt prea sinceri, educati si corecti. Si eu sunt bun si toti ma iau de prost. Dar asta este treci peste. Trebuie doar sa le dai cateva replici si ii dai pe spate.

| ριтιкaa1998 a răspuns:

In lumea asta putini mai sunt oamenii buni, cu respect si cu cei 7 ani de acasa. Iar daca tu ala bun vii de exemplu si te imprietenesti cu unu rau, logic ca o sa te ia de prost. Asa e caracterul omului rau. Te vede bun, diferit de el si te trateaza ca o marioneta, mai pe scurt iti intra pe sub piele si te manipuleaza.

| ashlee a răspuns:

Pentru ca probabil nu stii sa selectezi oamenii carora le acorzi increderea ta. Continua sa fii un om cumsecade, dar invata sa fii mai selectiv in alegerea companiei.