| Captive a întrebat:

De ce, cand sunt fetele nervoase sau suparate mananca in continuu ciocolata sau inghetata?
Eu de obicei asa fac.tongue

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa se calmeaza unele se imbat altele fac ravagii prin casa, fumeaza etc.

| MysteriousOfficial a răspuns:

Fiecare incearca sa`si potoleasca nervii prin diferite moduri: band, fumand, spargand lucruri, certandu`se cu lumea sau mancand diferite chestii (dulciuri in cazul tau). E cat se poate de normal. Stresul acumulat ne cere practic aceste lucruri pentru a ne calma. Si de multe ori dau rezultate, dar in timp se pot transforma in vicii.

| hope2destiny a răspuns:

Dulciurile te fac sa te simti mai bine, elibereaza in corp un hormon "al fericirii" care stimuleaza creierul si ne face sa ne simtim mai bine love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu fac asta. Cred ca celelalte gasesc asta ca pe o metoda de calmare.

| deliamy a răspuns:

Si eu fac astahee hee...nu stiu exact dc...dar ma face sa fiu mai calma si sa uit tot ce ma deranja happy