| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce cand umblu pe trotuarele orasului si trec pe langa terase de baruri si/sau pe langa terase de restaurante vad oameni care isi tin pachetele de tigari si telefoanele pe masa? Vad multi fumatori care isi tin pachetele de tigari si telefoanele pe masa.E la moda sa iti tii pachetul de tigari si telefonul pe masa cand stai in oras si bei de exemplu o cafea la terasa de bar sau de restaurant? Totusi, de ce atat de multi se imita si fac aceleasi lucruri cu pachetele de tigari si cu telefoanele? N-au putina creativitate oamenii din oras care stau la terase de baruri si/sau de restaurante? Oare de si eu tineam candva pachetul de tigari si telefonul pe masa cand stateam pe terasa la un bar sau la un restaurant? Si astazi as face acest lucru daca as merge sa beau de exemplu o cafea la o terasa de bar sau de restaurant, oare de ce?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai dreptate, nu au pic de creativitate. Auzi si tu, sa-ti tii pachetul de tigari pe masa... Si ai observat ca majoritatea beau cafea din cesti si limonada din pahare?

Nu ar fi mai creativ sa le verse pe asfalt si sa le linga de acolo? Iar pachetele de tigari si telefoanele sa si le tina in echilibru pe cap? Si in loc sa stea pe scaun, sa stea sub masa?

| Nemessys a răspuns:

,,Pentru ca e la moda"
X isi tine pachetul de tigari pe masa? Hm. de ce sa nu o fac si eu?

| Enertx a răspuns:

Ei prefera sa tina la indemana ce folosesc mai multwinking

| AlexxBR a răspuns:

Ia-ti o borseta si cotrobaie prin ea toata ziua si ai sa vezi ce comod este. Eu zic ca procedeaza asa doar ca e mai handy