| alecs871 a întrebat:

De ce clipele trec greu, iar anii trec repede?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Timpul este prea iute pentru cel care alearga, si prea lent pentru cel care asteapta. Masura timpului o dam doar noi, nu si destinul...

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Timpul nu trece nici greu, nici incet. E constanthappy

daniela
| daniela a răspuns:

Daca astepti ceva bineinteles ca, clipa trece greu, numai ca viata imediat se iroseste in problemele cotidiane si cu stresul din ziua de azi

mira
| mira a răspuns:

Exista o perceptie subiectiva a timpului.

| Cryssy a răspuns:

Timpul trece la fel, dar cateodata ni se pare ca trece prea repede sau prea incet... Depinde de situatie.

| ViVi a răspuns:

Timpul e constant doar ai impresea ca trec clipele greu de exemplu cand ai emotii sau tie frica de ceva sau chiar la scoala inainte de a suna de pauza 2, 3 minute zici ca trec mai greu decat daca ar trece un anwinking dar cand te distrezi si totul merge bine si ai ocupatie ti se pare ca timpul trece foarte repede .ai doar impresia dar timpul este constantwinking