| anonim_4396 a întrebat:

De ce cred oamenii ca navele extraterestre au forma de "farfurii"?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Parcă să zic că așa se exprimase intervievatul unui reporter într-o transmisiune live la postul de televiziune la care lucra. După descrierea făcută de cel intervievat, reporterul a atribuit aceasta însușire OZN-ului Forma de farfurie sau de cilindru, ori piramidală, este posibilă, dar de cele mai multe ori șablonul este același, de farfurie zburătoare, uită-te în istorie și ai să vezi. Dacă mărturiile piloților experimentați se potrivesc cu descrierile din antichitate și chiar altor epoci, înseamnă că acest fenomen este real.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pentru ca așa arata. Daca sunt extratereștri sau nu nu se știe. Dar înainte de revoluție a apărut o astfel de nava, ca o farfurie si a aterizat dintr-un lan de grau, copt pentru recoltate. Din ea au ieșit doua persoane îmbrăcate in costume de astronauți si se plimbau si discutau in jurul navei. Nu îmi aduc aminte cat timp a staționat nava. Holda era tăvălită si spicele pârlite. Am citit in ziarul Unirea de Alba Iulia despre aceasta, interviurile luate de la martori oculari. A fost cu puțin timp înainte de revoluție.

| anonim_4396 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Hey, am vazut si eu intrebarea aia dar nu e asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că așa au fost relatate așa-zisele nave spațiale.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu erau extraterestrii, si americanii au recunoscut ca ei "au fost" prin 1700.