| Cipi1212 a întrebat:

Bună ziua, Eu cred în existența vieții extraterestre. Cine mai crede în existența vieții extraterestre?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar imi vine greu sa cred ca in universul asta infinit suntem singura planeta cu o forma de viata.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Avand in vedere numarul de biserici, o buna parte a societatii noastre crede intr-o anumita existenta a vietii extraterestre.
Eu cred in posibilitatea existentei vietii extraterestre, dar nu sunt convins, ca nu am dovezi la indemana.

| mODIN a răspuns:

Eu personal nu cred, decat daca ceva bacterii pe un satelit de pe pamant au reusit sa supravietuiasca cateva minute pe marte sau pe altundeva. Dar altfel nu

| FreddieM a răspuns:

Doar bazându-mă pe,, credință'', nu mi se pare rațional sa afirm ca as crede în existenta extratereștrilor fără nici o proba. As vorbi aceeași limba ca și credincioșii religioși. Pot doar sa cred în probabilitatea ca alte forme de viata pot exista în Univers, doar ca distantele nu ne permit momentan sa demonstram acest lucru. Prova cea mai palpabila ca ar putea exista, suntem chiar noi, planeta Pământ cu întreaga omenire, dacă noi existam, și alții ar putea, în vreunul din indeparatele colturi ale vastului Univers.
Cheers

| Turbo223 a răspuns:

Stiinta nu neaga creaturile din alte dimensiuni, alte universe ba chiar e o posibilitate sa existe, nu stim totul, descoperim lucruri noi in fiecare zi, e prea limitat sa zici ca nu exista ceva.