| dan_2834 a întrebat:

De ce credeti ca ma simt asa de singura? Asa de inutila?
Ma simt in plus fata de toata lumea, am senzatia ca deranjez Simt ca nu ma vrea nimeni, ca nu ma iubeste nimeni, parca as trai degeaba.De curand am trecut printr-o faza nasoala, cea mai nasoala faza din viata mea? Credeti ca asta ar putea fi cauza? Altfel nu imi explic. Ma simt mai singura ca niciodata, de parca nu as exista...Ma puteti ajuta cu vreun sfat? fundita

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa simti tu acum pana cand iti va trece acest sentiment prost si vei fi bine.

| Angel31 a răspuns:

Esti sigura ca nu esti in pragul unei depresii? Incerca sa nu te mai gandesti la ceea ce s-a intamplat. Incearca sa faci ce iti place tie cel mai mult, sa te plimbi sa nu stai inchisa in casa si sa te gandesti la ce a fost. Incearca sa vezi viata cu alti ochi, incearca ceva extrem, ceva iesit din comun, nu lasa depresia sa te doboare.

Succes

| sagetator a răspuns:

Simti ca esti in plus, ca deranjezi, ca nu te vrea si nu te iubeste numeni? Esti sigura de ceea ce simti? Ai trecut printr-o faza nasoala, de acord, dar nu cred ca asta este cauza "depresiei" tale. Zic "depresie" pentru ca uneori este foarte evident cand cineva este deprimat. Poate parea trist, nu face lucruri care de obicei ii provocau placere, se descrie ca simtindu-se neinsemnat si inutil. Nu crezi ca ar trebui sa spui unei persoane apropiate ce ai, de ce te afli in starea asta,? permite-i acelei persoane sa fie alaturi de tine, sa te asculte, fii deschisa cu persoana respectiva. Dar, te intreb ceva si vreau sa imi raspunzi, chiar o sa astept raspuns : tu crezi ceea ce spui?

| Zazu a răspuns:

Alexa,am citit din intrebarile tale, mare ta problema este prietenul tau si, ceea ce vrea el sau crezi tu ca ar vrea.Ai o depresie, ti-ai pierdut interesul pentru tot ce te inconjoara.Esti o fata desteapta,nu lasa lucrurile sa te copleseasca, toti avem probleme, unele vin altele se duc.Nu astepta ajutor de la cineva, s-ar putea sa nu.l primesti, sau sa nu fie ceea ce ai nevoie.Singurul ajutor esti tu.

| AudImagini a răspuns:

Şi eu am avut un moment din ăsta
Şi am încercat să îmi ocup timpul:
- am citit o carte
- am ieşit mai mult pe afară
-mă uitam la filme

şi alte chestii care te-ar distrage
Încearcă să ascunzi acele sentimente undeva adânc în mintea ta şi le vei uita până la urmă.

Succes

| AmberMyth1 a răspuns:

Pana la urma tine de tine daca stai siti duci viata trista si fara prieteni sau daca mai iesi si tu peafara sa cunosti oameni noi. alegerea ta

| Отilia a răspuns:

Şi dacă.tot. zici de faza nasoală. prin care ai trecut. tu. cum ar fi care fază? ` că. dacă. ar fi putut.să.fie. una. gravă.sau ceva de genu. poate.ca..asta.ţi`ai pputea.schimba puţin direcţia. vieţii.sau macăr. ceva de genu! Dar.cum am mai zis mai jos. cândeşte.în totdeauna. pozitiv!

| angel_2962 a răspuns:

HEY! Si eu m-am simtit asa un timp ( mai demult). Simteat ca trebuie sa imi fie cineva aproape in afara deparinti, dar totul s-a schimbat de cand mi-a cerut un baiat prietenia. Eu cred ca te simti asa pentru ca esti prea singura big grin sper sa-ti fiu de ajutor

| mihaelaf a răspuns:

Si eu am uneori aceasta stare.Simt ca nimeni nu ma intelege, uneori as vrea sa ma evapor, sa nu mai exist.Trebuie sa gasesti o persona apropiata de tine caruia sa-i spui de aceasta situatie si care ar putea sa te ajute(cea mai buna prietena,prietenul,mama).Eu asa reusesc sa ma descarc,chiar daca poate nu te intelege,macar sa te asculte(dar trebuie sa ai tu foarte mare incredere in aceea persoana, sa fii sigura ca nu va spune nimanui de treaba asta).La mine functioneaza, sper sa te ajute si pe tine.:*