| endery1 a întrebat:

De ce credeti ca sarbatorile din anii astia nu mai au farmecul trecut?

Răspuns Câştigător
| AndyIQ a răspuns:

Copii sunt cei care nu mai simt spiritul fiecarei sarbatori deoarece acum s-au maturizat,sunt dominati de plictiseala,avem calculatoare, jocuri etc, chestia e ca inainte nu avea nimeni asa ceva iar copii vesteau cu placere spiritul fiecarei sarbatori.
Bafta!

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Ne-au murit batranii care ne aduceau aminte ce de ceea ce inseamna adevaratul spirit al sarbatorilor.¨Jungla de asfalt¨ isi revendica sufletele...

| Annd a răspuns:

Nu stiu care e treaba cu farmecul...dar eu simt ca este Craciunul. Cand ma trezesc in prima zi de Craciun am un sentiment de bine...se simte ca e sarbatoare.liniste,pace.
Asta depinde de fiecare in parte.
Spiritul este intretinut de sufletul oamenilor nu de muzica din club.

| Battery a răspuns:

Pentru ca s-a renuntat la majoritatea traditiilor, in special in orase si pentru ca romanul de sarbatori bea si mananca pana ajunge la spital. Cred ca oamenii sunt vinovati. Avand o tara cu atatea traditii e pacat ca acestea se respecta doar in anumite parti ale tarii, din ce in ce mai putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca stresul si grija zilei de miine, ne afecteaza psihicul.Lumea s-a schimbat si nu in sensul bun.Mult noroc.