| mariuschakra12 a întrebat:

De ce de regulă oamenii care slăbesc mult se îngrașă la loc?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ptr ca rabda si fac multe restrictii ca sa slabeasca, dupa aia nu mai pot face, si se ingrasa la loc, e f simplu.

Ptr ca ideea nu e sa te abtii, ci sa nu-ti mai vina in mod natural sa mananci mult si aiurea, si asa te-ai mentine la infinit, adica sa musti din ciocolata si sa zici "mmm, nu-mi place".

2 răspunsuri:
| InYourPants a răspuns:

Nu au ambitie

| Mosotti a răspuns (pentru InYourPants):

Nu e vb de ambitie, problema se pune pe dos, le vine sa manance si se abtin, trebuie invers, sa faci cumva sa nu iti mai vina sa mananci mult si ce nu trebuie, iar daca incerci sa nu-ti placa, abia aia e metoda adevarata, altfel duce la recidiva.