| Superior a întrebat:

De ce e infractiune sa fumezi iarba? Adica tie iti faci rau pana la urma, nu altora happy

4 răspunsuri:
| 393Dan a răspuns:

Ca-i mai profitabila fiind ilegala. Daca ar fi legala probabil ar avea si un pret mai mic si mai rezonabil.

| Yasmin875 a răspuns:

Poti sa corupi alte persoane.Ele te vor imita.In plus este ilegal.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca e sistemul de rahat.
De ce nu se interzice alcoolul de exemplu?
Alcool VS iarba.
Cine dupa ce fumeaza iarba isi bate nevasta, copii si face si accident cu masina?
Alcoolul e mai daunator ca iarba, daca am merge pe ideea de "daunator", el trebuia interzis.
Dar deh.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Pentru ca pufarinele nu sunt curate cu adevarat cum credem noi. Pe langa iarba naturala, li se mai adauga tot felul se ***-uri.