| Michaela89 a întrebat:

De ce e mai usor sa minti decat sa spui adevarul?

Răspuns Câştigător
| Ozanaf a răspuns:

Pentru ca daca spui adevarul sa-ar putea sa ai probleme. Uneori oameni mint pentru a face bine pentru ei sau pentru a proteja pe cineva.Dar adevarul iasa mereu la suprafata.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Minciuna are picioare scurte, deci adevărul că este unul!
Pa, pa.

| AnneMarri a răspuns:

Poate pentru că adevărul doare sau ai putea scăpa de o problemă.

| Neimportant a răspuns:

Depinde şi de problemă. happy Uneori minciuna mai ajută că te mai scapă din beleahee hee şi e mai bună. Adevărul e durerosbig grin

| Dean1996 a răspuns:

Adevarul doare,si cand trebuie sa-l spui[nu mereu] si cand ti se spune in fata,dar daca minti, nu te doare nimic, pentru ca vrei sa eviti "durerea" respectiva.

| emima a răspuns:

Pentru ca asa credem noi ca e mai bine e o forma de aparare asupra noastra

| Kittynika a răspuns:

Este destul de greu si sa minti, mai ales sa reusesty sa ti ascunsa minciuna si sa o sustii de fiecare data.

| MeyBro a răspuns:

Pentru ca uneori adevarul... doare!?
Depinde si ce fel de persoana esti. Eu unul nu ma consider un mincinos, insa deseori ocolesc adevarul, si incerc sa "trec" oarecum la urmatorul subiect, incerc sa schimb vorba!

| gemeni6226 a răspuns:

Nu mint nu am nevoie, daca nu pot spune adevarul mai bine tac.