| anonim_4396 a întrebat:

De ce e Spotify mult mai popular decât YouTube Music? Nu mă pot decide încă ce să aleg și sunt curios la ce capitol/capitole câștigă Spotify. Mie mi se pare mai bun YouTube Music pentru că are conținut mai mare și are și videoclipuri și zero reclame (dacă plătești abonament).

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca lansat cu ani buni inainte si e mai cunoscut.

| stefiiii3 a răspuns:

Spotify este mult mai organizat fata de YouTube Music, avand in vedere ca este o platforma noua.

| cre27 a răspuns:

Eu nu am avut YouTube Music, dar pot să îți spun despre Spotify că merită fiecare bănuț. Pe lângă calitatea excepțională a sunetului ai la dispoziție și multe playlist'uri (zilnice, de afară, populare, pe genuri, etc.) Poți asculta fără net, distribui pe Instagram (și probabil și alte aplicații), poti face propriile tale playlist'uri publice sau private, etc. Și pe lângă asta au oferte de multe ori, eu am prins 3 luni complet gratis.