| anonim_4396 a întrebat:

De ce Spotify are mult mai mulți utilizatori decât YouTube Music? YouTube Music are și conținut mai mare și are și videoclip la melodii. Întreb pentru ca nu știu pe care să aleg dintre ele, sa știu dacă Spotify are ceva chiar atât de bun fata de YT și ce anume.

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pentru ca Youtube s-a smecherit si baga in nesimtire reclame, pe Spotify nu apar, ala e si scopul prin care a ''racolat'' userii. Si pe mine ma enerveaza reclamele de pe Yt dar ii rezolv rapid daca isi pun ambitia si folosesc un browser special cu ad blocker, acolo sunt 0 reclame. Cam aia e concluzia pentru care Spotify are multi useri, din cauza reclamelor de pe Youtube.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Și Spotify și YouTube au reclame dacă nu plătești abonement. Dacă plătești nu au niciuna.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista Spotify free? habar n-aveam, oricum cu tot cu reclamele lui, tot Youtube e inca vioara intai, parerea mea. Poti sa stai linistit pe Youtube si fara sa platesti, bagi ad blocker browser si stai 24/24 fara o reclama. Daca vrei neaparat abonament iti iei Youtube premium si aia e

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Dar ambele platforme au restricții când folosești varianta gratuita. La YouTube Music de exemplu nu poți asculta cu ecranul blocat sau dacă folosești aplicație.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca nu poti asculta cu ecranul blocat e cea mai mica problema, reclamele sunt buba ca trebuie sa ai numai ad block-uri dupa tine, inainte maxim daca vedeai 3 reclame pe luna la Youtube, acum apar minim 3 pe videoclip. In fine, Spotify cica ar fi mai la indemana, de Youtube s-a mai saturat lumea.