| RAY a întrebat:

De ce este tineretul atat de trist,depresiv,cand le privesti zici ca esti la inmormantare, de ce?

16 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca au multe asteptari si dorinte. De aia.

| Mosotti a răspuns:

Eu nu ii vad deloc tristi si depresivi, de unde ideea? Pe majoritatea ii vad foarte okey.

| Dismally a răspuns:

Mie mi se par destul de veseli cand ii vad pe strada, bine, asta mai mult cand sunt in grupuri.

| oglindasultanului a răspuns:

Din cauza modei si regulilor, care nu-s facute pentru bucuria lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim generatia in care avem cel mai mult "pe tava", e greu sa mai fim surprinsi de ceva. Acum 30 de ani erai in extaz 3 zile ca mancau banane coapte la soare in staniol sau ca venea masina cu inghetata. Viata era mult mai simpla( a nu se confunda cu ușoara!), iar tot ce era mai complex ii impresiona.

In plus tehnologia. Copiii au telefoane din pruncie si ajung sa auda si sa vada anumite chestii mult prea devreme, care te fac ori sa iti cam pierzi speranta in umanitate, ori sa fii trist ca e cool si vezi la altii. Mai e si muzica, Am trecut de la vioaia si eleganta muzica clasica, puternicul rock si revigorantul EDM/disco al anilor 2000-2010 la Billie Eiliesh si lucruri de genul. Mare parte din muzica contemporana este despre despartiri, foste, suferinta ori daca nu e despre bani si droguri ce te fac sa te simti inferior. Nu zic, sunt si altele. Si mereu au fost cantece triste. Dar acum balanta e mai indreptata in directia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu L-au cunoscut pe Hristos. Iar dacă L-au cunoscut, nu au o relație strânsă cu El. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă multi s-au refugiat într-un mediu virtual deja o devenit un stil al vieții nu prea mai se comunica face tot face toți au numai figuri și orgolii in cap pe burta goala... Tehnologia ne-o îndepărtat Sibiu va face tot mai mult, mulți vor deveni asociali din cauza asta, vor fi anxioși depresivi... Ce fericiți să fie când unii au totul pe tava de mici și nu ies afară să se distreze sa se bucure de orice mărunt. Au zice că ne-au schimbat ăștia ADN-ul fără știrea noastră z just a joke happy

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu ti ai schimbat cumva username sau poza de la profil, ca imi amintesti de un user

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Am avut mai multe username, da nici unul nu reflecta realitatea personalității mele 100%
Da și poza de profil ..doar nu as fi singurul ...acum nu mă mai omor cu pozele, incerc sa ajut și eu userii cum pot și eu, consider că dau răspunsuri foarte oneste și nu în bătaie de joc mai puțin la troli.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Https://www.tpu.ro/utilizator/abcriu tu si acest user dati dovada de cunoastere si răspunsuri bune

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ba mersi, știu userul el chiar da răspunsuri Smart. nu știu cum ai dedus tu că dau răspunsuri bune mie mi se par mediocre da mersi apreciez laughing tipul ăla chisr e Smart in comparație cu mine laughing eu sunt mai average, ceu nu mă consider un tip deloc Smart, poate un om valoros, foarte onest da...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Lasa smart, eu ma bucur ca aveti cunoștințe stiintifice

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu știu ce cunoștințe științifice am eu că nu am studiat în viața mea laughing eu am studiat puțin dermato și bolile psihice in rest eu nu mă consider un tip cool, poate daca nu aveam depresia asta grava dădeam rasp mai elaborare. așa sunt un user oarecare, niciodată nu mi-o plăcut să mint sau să mă dau ceea ce nu s.eu ziceama userul respectiv chiar are o inteligență pe care nu ai cum sa nu o sesizezi, asta reiese din răspunsurile lui. Eu mai degrabă am puțină inteligența emoțională și știu să empatizez am această cunoaștere nativa. deci îți jur că în viața mea nu am studiat știința

| Goddessss a răspuns:

Avem de toate si oricând primim câte ceva sau obținem câte un lucru material suntem fericiți doar pentru un moment.
tot vrem mai mult si suntem într-un continuu cerc vicios.
de aia, m-am alăturat lumii cărților, am renunțat de 4 definitv la televizor si duc o viata relativ ok.
răspunsul, avem de toate si pur si simplu, nimic nu ne mai aduce fericirea ca altădată.

| RAY explică (pentru Goddessss):

Pentru tine cititul este fericirea de lunga durata?

| Goddessss a răspuns (pentru RAY):

Cam da, pare ciudat dar e adevărat.