| DiamanteleSeSparg a întrebat:

De ce esti criticat cand esti diferit? De ce oameni de teama criticilor nu mai sunt ei si se copiaza unii pe altii, incepand cu vestimentatia.De ce daca incerci sa fi diferit esti criticat si oprit sa o faci? Chiar si eu am aceasta teama, uneori as vrea sa aduc schimbare in viata mea, sa fiu libera si teama de reactia oamenilor ma opreste.ma tine pe loc.

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Pai e foarte simplu. Omu' din popor, ala care gandeste cat o gaina, in loc sa accepte si sa incerce macar sa inteleaga ceva diferit, il elimina din start. E greu sa accepti ideei noi, dar e foarte usor sa aduci injurii la adresa unei persoanehappy

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

De ce bagi toate prostiile in seama- ce treaba ai tu cu oamenii - nu sta pe loc - cu Dumnezeu inainte

| spinake a răspuns:

Pentru ca societatea e creata din oameni care incearca sa fie perfecti, normali, iar schimbarea nu se vede in bine, trebuie sa accepti asa cum esti chiar daca ceilalti te vad diferit pentru ca tu sti ca il faci cu un scop, pentru ca iti place.Era o vorba "voi radeti de mine ca sunt diferit, eu rad de voi ca sunteti toti la fel" happy