| inna a întrebat:

De ce, in general oamenilor le este teama de schimbare, de ceva nou care intervine in viata lor?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

N`au spiritul aventurii...nu stiu sa isi traiasca viata.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca sunt conservatori si din comoditate.

| dulshe a răspuns:

Pentru ca se gandesc mai intai la rau si abia dupa la ceva bun!

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Frica si comoditate. Frica- fiindca nu se stie cat de bine o sa fie schimbarea. Comoditate- oricat de rau e acum, macar nu trebuie sa incepi sa te adaptezi.

| baba a răspuns:

Ceea ce e acum e bun, poţi trăi în mediul ăsta. Ceea ce e nou, riscă să fie disconfort. Ce preferăm, să rămânem undeva unde ştim că putem trăi sau să efectuăm o schimbare, cu riscul de-a ne face viaţa mai naşpa?

| greg a răspuns:

Mie imi plac schimbarile happy
Oamenilor nu le plac pentru ca se simt acceptabil acolo unde sunt si le e frica de ceva mai rau.

| alma a răspuns:

Buna, teama este o reactie normala a fiecarui om sau animal in fata necunoscutului. Cei ce se cred asa curajosi de fapt sunt cei mai fricosi.Pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Din simpul motiv că nu pot vedea dincolo de schimbare, de ceva nou care intervine în viața lor.
Eu sunt pentru schimbare.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din comoditate cred. ceva nou Ii scoate din rutina zilnica si nu le convine.sunt multumiti asa.