| RamcolL a întrebat:

De ce faceti copii?

12 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Copilul se naste din iubire pentru a intemeia o familie si pentru a lasa in urma ceva bun care a luat trasaturi de la parinti.

| Neimportant a răspuns:

Este adevarat, sexul o face, insa si sentimentele sunt acolo prezente. Daca un baiat iubeste cu adevarat o fata si doreste sa isi traiasca viata langa ea, atunci pot intemeia o familie, adica sa mai apara intre cei doi un copil. Insa, mai exista inca un caz, cei care o fac neprotejat, cei aventurieri, cei care o fac doar din plictiseala/placere, si care au in minte doar avortul in caz ca apare un bebe.

| EmaS a răspuns:

Ca sa lasam ceva in urma noastra. Ma vad in ochii lor, ma bucur de realizarile lor si ma intristez de necazul lor. Traiesc prin ei.

| PotcaPădurii a răspuns:

Eu nu fac. Altii o fac din egoism. Sa fie si ei ca celelalte familii cu plozi, sa nu zica lumea ca ei sunt incapabil si iresponsabili.

| Dariusuu a răspuns:

Sa pot trai mai departe. Atata tot.

| M25M a răspuns:

Pai, daca imi trebuiesc mai multe exemlare ale aceluiasi act, de exemplu ca in cazul buletinului, trebuie sa faci niste copii doar nu dai buletinul nu?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa existe oamenii pe planetahappyCe intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru perpetuarea speciei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa am cui sa povestesc ce tare am fost eu la viata mea... aa, si sa am cui sa-i las banii, doar n-o sa-i dau la toti cioflingarii?!

| TeddyPaul a răspuns:

De ciuda, mantuiala, alocatie, plictiseala, mai vrei?

| xDr0gs a răspuns:

Ca sa intrebi tu

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări similare